Åtta män åtalas för våldtäkt i Mariannelund

Den 9 mars åtalades åtta män misstänkta för att ha våldtagit en kvinna i Mariannelund i början av december förra året. Mannen tvingade till samlag och använde både våld och tvång.

Det är man från Vimmerby och ytterligare sju män som idag åtalades misstänkta för grov våldtäkt på en kvinna i Mariannelund den 3:e december. Enligt åtalet är det den 25-årige mannen från Vimmerby som ska ha varit drivande i våldtäkterna och påverkat de övriga sju att våldföra sig på kvinnan. Våldtäkter som pågick hela natten. 25-åringen ska även själv ha utnyttjat kvinnan.

Våldtäkten var ytterst grov. Kvinnan hölls fast och trycktes ned av männen, de ska även ha slitit av henne kläderna och håll för hennes mun så att hon inte kunde skrika. Männen har sedan i tur och ordning våldtagit kvinnan. Kvinnan försattes i ett chockliknande tillstånd. Efter flera timmar kunde hon själv ringa polisen. Åklagaren åtalade männen för grov våldtäkt. Han yrkar även på att sju av dem ska utvisas efter avverkad dom.

Ovanstående från fulmedia som naturligtvis inte nämner att våldtäkten skedde på ”flyktingförläggningen” Mariannelund och att de åtalade männen är…

Salahedin Hashemi, 20 år, Mohammadi Zia, 20 år, Morteza Afzali, 20 år, Mohammadi Aziz Ahmad, 33 år, Rahmati Hedayat, 20 år, Azim Ahklaghi, 20 år, Rustam Ghafory, 21 år och huvudmannen Rafi Bahaduri, 25 år. Samtliga från Afghanistan.

Åklagarmyndigheten i Jönköping har sagt att grupp-våldtäkten i Mariannelund förmodligen är den värsta i modern svensk rättshistoria. Åtta asylsökande afghaner våldtar en svensk småbarnsmamma under sällsynt grymma, förnedrande, utdragna, minst 7 timmar, former.

Trots detta har en av våra största skandaltidningar, den med getingen, valt att inte rapportera på plats om detta importerade kvinnohat. Mejla gärna chefredaktören Thomas Mattsson och fråga varför? thomas.mattsson@expressen.se

På bilden två svin, det ena är svinet är det fulmedia kallar mannen från Vimmerby, Rafi Bahaduri, våldtäksman med en gedigen meritlista som grov brottsling som trots detta skyddas av det andra svinet som låtsas att våldtäktsmännen är Emil i Lönneberga och drängen Alfred.

6 thoughts on “Åtta män åtalas för våldtäkt i Mariannelund

  1. Jag brukar inte diskutera utseenden, men förvånas kanske inte att dessa ynglingar måste våldta för att få till det med tjejer från det nya landet.

  2. Hej Hane, jag skrev också.

    //Hej Gunilla!

    För alla Vimmerbys mäns räkning vill du vara så snäll och korrigera din artikel och skriva sanningen om vem våldtäktsmännen är?
    Om du inte vet det så är det:

    Salahedin Hashemi, 20 år, Mohammadi Zia, 20 år, Morteza Afzali, 20 år, Mohammadi Aziz Ahmad, 33 år, Rahmati Hedayat, 20 år, Azim Ahklaghi, 20 år, Rustam Ghafory, 21 år och huvudmannen Rafi Bahaduri, 25 år. Samtliga från Afghanistan.
    Åklagarmyndigheten i Jönköping har sagt att grupp-våldtäkten i Mariannelund förmodligen är den värsta i modern svensk rättshistoria.

    Om du inte redan har gjort det så kontakta Tingsrätten, det är offentliga handlingar.
    Vänliga hälsningar Eva-Marie//

  3. På jnytts artikel kan man skicka rätelse. Jag gjorde det och påtalade de faktiska förhållandena!
    Även mail till den kvinnliga artikelförfattaren, som måste ha mått jättedåligt att bli tvingad att skriva denna artikel och inte säga hela sanningen. Mattson fick också ett mail, men dt brukar han få ganska ofta!

KommenteraAvbryt svar