4 thoughts on “Dagens fundering

  1. Bilden i mitten ser inte klok ut, och när man hör dem som förordar sådana landskap
    kan man fråga sig ifall dom är det.

  2. Ser väl för fan på bilderna vilket är normalast. Är väl enkelt att klura ut vad som är bäst. Har växt upp med bönder runt omkring. Men visst. Det var på den normala tiden.

  3. Det är ju uppenbart att dom största dårarna numera sitter på dom högsta platserna -förutom några få undantag!
    Nästan hela EU styrs ju av vänster-fanatiska galningar och imbecilla idioter!
    -Men så ser det ut som det gör också!
    Och alla muslimska länder bebos ju av inavlade och missbildade stollar.
    I väst har vi dessutom millioner könsförvirrade varelser som inte ens själva vet vilket kön dom har -om dom nu har något?
    I djurvärlden kommer pesten när dom blir för många, för sjuka och allt för missbildade!
    Vi har ju också drabbats av pest och ond bråd död, digerdöden tog kål på 75 millioner människor och nu är både Ebola och hantaviruset på rask ingång. Ebola är lika dödligt som Digerdöden, d.v.s. var tredje drabbad dör, Hantaviruset ungefär likadant.
    Är det kanske naturens sätt att göra en refresh och omstart för att uppnå en sundare, stabilare och kraftfullare befolkning?
    Den som överlever galenskaperna får se…

    12
    1

KommenteraAvbryt svar