10 thoughts on “Dagens kommentar

  1. Följde hennes blogg. Minns hur de jagade henne. Men hon stog på sig. Var visst där och bankade på rutorna. Fy fan

    37
  2. Ja någon sade bränn inte koranen,” Läs högt ur den i stället ”? En bättre manual än koranen är svårt att tänka sig, när man ska behandla oliktänkande illa!

    34
  3. Jag ska fylla på med mitt händelselösa liv, inspirerad av Juli Caesar.
    Jah var och åt på stan i Göteborg med en kompis. När jag skulle åka hem och satt i väntrummet innan bussen kom blev jag vittne till handel med stöldgods mellan en neger och två araber. Nu har jag läst att Malmö stad har valt att blunda för olagligheter, så jag tänkt jag gör lika dant. Undrar vad som händer i förlängningen när kommuner gör som muslimskithålländerna i Afrika? Det är ok att stjäla från dom rika för dom fattiga. Kommer Malmö att bryta sig ur Sveriges rättssystem och skapa ett eget, som Somalia? Ja, sossarna i Malmö är verkligen lika stora idioter som dom kriminella muslimerna.
    Nåväl, väl på bussen fick jag se nästa muslim, chauffören. Honom kunde klimathysterikerna fråga varför han kör som en galning och studsat på trottoarkanter i hög fart. Min gissning är att den chaufförs buss måste servas en gång i veckan med den vansinneskörningen. Hur klimatsmart är det? Men muslimerna verkar ha frikort för det mesta i Sverige.
    Så är det när man blir äldre. Det händer inte så mycket så man får studera de små händelserna

    33
    1
    • Ett bra sätt att bota idioterna I MALMÖ ÄR ATT DRA IN DET KOMMUNALA UTJÄMNINGSBIDRAGET, DÅ KOMMER KONKURSEN KOMMA SOM ETT BREV PÅ POSTEN!

      16
  4. Julia Caesar blev mobbad bort från DN. Hon har fel vädegrund enligt tidningsledningen.

    Nu är det ju så, att alla vi som avslutat prenumeration gör det för att vi tycker att det är DN som har fel värdegrund. Vi ogillar chefredaktörens pompösa utspel.

    I stället kan vi nu njuta av Julias skriftställeri på hennes egen blogg. Samtidigt hånler jag för mig själv varje gång i riktning DN-skrapan därför att ni var så oproffesionella när ni tappade en riktig journalist.

    56
  5. Enligt Wikipedia har fobi följande definition, ” Fobi kallas en stark upplevelse av rädsla, starkt obehag, skräck eller stark äckelkänsla som återkommande infinner sig då en person ställs inför, eller riskerar att ställas inför, ett visst objekt eller en viss situation som personen hyser stark aversion mot”. Eftersom islam enligt min åsikt är en politisk våldsideologi på samma sätt som nazism och kommunism så är jag stolt att vara islamofob, nazistofob och kommunisofob.

    39
    • Så du har fobi mot både islam och socialism?
      Du låter som en helt normal och vettig person då alla med en hjärna både är islamofob och sociofob.

      31
      1
    • Nils D
      En fullt naturlig/befogad rädsla som under evolutionens årtusenden räddat mänskligheten från undergång.

      23

Kommentera