Terrorfinansiären Özz Nujen pratar fusk

GOTT OCH BLANDAT. Terrorfinansiären och den skattesmitande, bergsturken Özz Nujen är intresserad av att Iraks försvarsminister får bidrag av svenska skattebetalare.

-Pettersson undrar om det är försvarsministern som är svågern?

***

Stöd bloggen

Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!

Sörmlands Sparbank Konto 8257-8 93 341 516-8 (olika banker har olika system), Sparbanken tillhör Swedbank och det femte siffran, 8:an, är speciellt för dem. 

Paypal garanterar att vi eller någon annan obehörig inte kan se dina betalningsuppgifter. Se till höger i datorn och längre ned i mobilen.

Du kan även SWISHA till 0760 858 480 

IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168

15 thoughts on “Terrorfinansiären Özz Nujen pratar fusk

  1. Özz, stäng igen käften, betala den skatt för dom pengar du gav
    till terroristen Akilov,som Bergs turk är du inte befriad från ansvar
    även om du tycks tro det.
    Egentligen borde du betalat ett fett skadestånd till dom anhöriga
    till offren på Drottninggatan..

    Sen är det för bedrövligt att dom FEGA skattemyndigheterna
    inte kräver in skatt på dom pengar han betalat ut till dåren.
    Men i Sverige kommer Utlänningar undan medan Svenska
    medborgare helst ska lämna över allt vad dom tjänar.

  2. varför
    försöker han köra ”stå upp” skämt gällande den irakiske försvarsministern och svenska bidrag??
    Skatt, utan skatt blir det svårt att ge bidrag?
    Svart, kör man svart Özz nujen, delas skatte kakan med ingen, så varför så komisk??försöker han vara själv ironisk utan insikt!!!

  3. Är skälet till att denna inkvoterade rasistapa INTE åtalats för minst Grovt Skattebrott hemligt??
    Mannen som minst delfinansierade ett massmord i Sverige synes vara PK-cancerns ”Hedersmedborgare” med juridisk immunitet!
    Har någon sett med vilket svepskäl mannen inte måste följa Svensk lag?
    Grov korruption och mygel hos Sveriges Vänster-kriminella Åklagare??
    Citat från Överåklagare:
    ”Dagens juridik är så oerhört avancerad så det är inte meningen att vanliga människor ska förstå!”

  4. Iraks försvarsminister är toppen på ett gigantiskt isberg av asylsökares bedrägerier mot Sverige. Det är mängder av grova brott mot svenskars mänskliga rättigheter. Fy skäms alla ljugande bidragsturister och medhjälpare, som trampar på hjälpande människor. Jag ser framför mej en ny regering, nya myndigheter och seriös lagning av ett sargat Sverige.

  5. Vad gäller moderaternas politiker som Özz påstår är helt tysta om miljarderna de själva fuskat undan eller gett till sina polare i Nya Karolinska … så skickar sossarna fram sin nya företrädare i region Stockholm nämligen rattfylleristen och fd gymnasie- och kunskapslyftsministern Aida Hadzialic …

    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Aida_Had%C5%BEiali%C4%87_2014.jpg/225px-Aida_Had%C5%BEiali%C4%87_2014.jpg

    Foto från Wikipedia

    Som nytt finansregionråd (i opposition) i Region Stockholm kritiserade Aida Hadzialic nyligen moderaterna för läget vid Stockholms stora sjukhus.

    Vem tror att hon och hennes socialdemokratiska partikamrater skulle kunnat göra jobbet mycket bättre om de haft makten i Region Stockholm stället för moderaterna? Fan trot?

    I Stockholm och övriga Sverige är det ekonomin som körts i botten av både moderaterna och socialdemokraterna p g a partiernas sinnessjuka massinvandringen vars katastrofala effekter inget av partiledarna för (M) och (S) såg komma.

    Aida Hadzialics uttalande kommer vid c:a 3:10 i SVT-videon på länken nedan:

    https://www.svtplay.se/video/24606561?start=auto

  6. Hycklarhövdingen uzzhintenuijen slår till igen, repatriera terrorfinansiären och humorparaziiten!! Ge hans pengar till Ebbas pappa

  7. Karolinska är mygel, men det förringar inte apans fusk i Sverige. Han lär inte kunna vara kvar i IRAK, de gillar ju inte homosexuella och dessutom har han svenskt medborgarskap.

    Väl på svensk mark kommer han betraktas som en f*tta av de flesta, ett liv i skam. Vissa vill säkert döda honom, inte mig emot.

Kommentera