BROTTSLIGHET. En kvinna i Landskrona har förts till sjukhus sedan hon misshandlats av två okända gärningsmän på måndagskvällen. Polisen vädjar till allmänheten om hjälp för att få tag på männen.
Straxt före 23 på måndagskvällen blev en kvinna i 40-års åldern attackerad av två okända män på Stenorsvägen i Landskrona. Kvinnan fördes till sjukhus i ambulans.
Polisen har flera patruller på plats som söker av området. De är även intresserade av vittnesuppgifter som kan hjälpa dem i jakten på gärningsmännen.
Polisen
Om Landskrona på bloggen…
***
Stöd bloggen
Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!
Sörmlands Sparbank Konto 8257-8 93 341 516-8 (olika banker har olika system), Sparbanken tillhör Swedbank och det femte siffran, 8:an, är speciellt för dem.
Paypal garanterar att vi eller någon annan obehörig inte kan se dina betalningsuppgifter. Se till höger i datorn och längre ned i mobilen.
Du kan även SWISHA till 0760 858 480
IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168
Ingår i Steffes och Molgans mångkulturella trygghetspaket !
Bara hoppas för den misshandlade kvinnans egen skull att hon aldrig röstat på något landsförädiskt parti inom 7 klövern som är skyldig till dagens kriminella träsk.
Ja vad är det man brukar säga…..
Tacka Reinfeldt och allra mest Löfven, för DENNA VINSTEN FÖR SAMHÄLLET !!!
Riksrätt för landsförräderi !
Glöm inte 82% fårskallar som röstat för utvidgningen av kriminaliteten i Sverige.