Frågan ställs beroende på att vi vita svenskar kallas rasister, främlingsfientliga, hatiska, inåtvända och mer eller mindre avskyvärda. Fast….
Svara på vår enkätFrågan ställs beroende på att vi vita svenskar kallas rasister, främlingsfientliga, hatiska, inåtvända och mer eller mindre avskyvärda. Fast….
Svara på vår enkät
Ligger Djurholm i Sölvesborg?
Någon som ver var den enorma kraften som uppstod när ”MeToo” startade, finns numera?
Blev kanske den totala uppgiften för stor?
Att ”sätta dit” någon för våldtäkt i en badtunna med att antal andra människor i samma tunna och dessutom för 17 år sedan gick ju bra!
– Men att uppmärksamma att en hel sekt har en
”religion” som trakasserar kvinnor är tydligen
inte intressant?
Innevånarna i Djursholm/Danderyd torde sedan länge vara vana med människor från olika kulturer, eftersom flera stater lagt sina ambassader och ambassadörsbostäder där.
Det finns bara en glasklar rasism i sverige och det är den mot etniska Vita SVENSKAR. Den rasismen utövas t o m av myndigheterna, Arebetsförmedlingen, Kommuner och Landsting inkl tand- och sjukvård! i form av diskriminering av SVENSKAR. Som dessutom diskrimineras i lagen, bl a i den sk lagen om Hets Mot Folkgrupp.Det är bara gruppen Vita Etniska SVENSKAR som det är lagligt att hetsa mot