"Envar har rätt till åsiktsfrihet och yttrandefrihet. Denna rätt innefattar frihet för envar att utan ingripanden hysa åsikter och frihet att söka, mottaga och sprida upplysningar och tankar genom varje slags uttrycksmedel och utan hänsyn till gränser." – FN:s deklaration om de mänskliga rättigheterna, artikel 19
Tänk att vi inte visste vårt bästa innan Annie blev Politiker?
Många skryter idag med sin utbildning, märkligt, för det är ofta bland dem man finner dom största korkskallarna, när jag hör vissa av dem är jag stolt över att vara allmänutbildad med originalförståndet i behåll,, det som inte är bort studerat!
Hm. En bananrepublik utan bananer ? Men man får väl låtsas….
Kan detta vara till någon hjälp och glädje. Det handlar inte om Pettersson, utan mer om det han beskriver. Kanske Löftén? eller allt låtsas?
https://youtu.be/8scSwaKbE64
SD:s tidning Samtiden ska tydligen läggas ner, går inte så bra som man hoppats på !
Inget varar för evigt.
Synd att inte J.Å och hans SD får chansen att rädda Sverige från undergång, vilket väl på sikt skulle ske om SD fick totalt fria politiska tyglar?
äntligen en flagga som passar sverige.
( politiker , tyvärr inser ni nog inte symboliken av eran sandlåda)
Om valets siffror inte manipulerats, är det just så,82 % vill förärva till kommande generationer !
Är inte Sverige snarare en falukorvsmonarki?
Låtsas att Annie är juristutbildad och vill styra landet enligt grundlagen med svenskarnas bästa som målsättning.
Tänk att vi inte visste vårt bästa innan Annie blev Politiker?
Många skryter idag med sin utbildning, märkligt, för det är ofta bland dem man finner dom största korkskallarna, när jag hör vissa av dem är jag stolt över att vara allmänutbildad med originalförståndet i behåll,, det som inte är bort studerat!
Koppla bort de svenska politikfjollorna ett tag och lyssna på en riktig statsmans framgångar
Inget av detta framgår av svensk regimmedia
https://youtu.be/BHmsw0gqet8
mer finns här
https://www.youtube.com/user/FoxNewsChannel
Som sagt, nu passar landet “Extremom” bättre!
Allt som går fel beror på Åkesson
Även första och andra världskriget
På listan fattas att vi har en låtsas svetsare till låtas statsminister som tenderar till att vara ett stort skämt.
Gud så bra artikel!
Alltihop stämmer. Landet Låtsas.
Denna sjukdom som landet lider av stämmer exakt…
Centerkvinnan lekte låtsasleken i TV när hon låtsades att de bostäder som ska planeras redan är klara och inflyttningsklara för de som kommer hit nu.
Landet “lagom” har snarare blivit landet extremt, skulle jag vilja påstå.
Som barn var låtsaslekar naturliga, utvecklande och ofarliga.
Beskriven “låtsaslek” är onaturlig, sjuklig och förödande!!!