4 thoughts on “Tysk antirasistisk badvisa

  1. http://www.bz-berlin.de/data/uploads/2016/08/tor-2_1472298728-1024×576.jpg
    Samtidigt har idag en större aktion från ” Identitäre bewegungen”.Dessa genomför liksom Miljöorganisationer,olika ”aktioner” på de mest synliga platserna i Tyskland.
    I dag klättrade man upp på Brandenburger Tor ,och vecklade ut sina banderoller.Med stora bokstäver krävde man,Stängda gränser i Europa. Efter en timmas demo återvände man ner,där som vanligt polisen väntade.
    Denna aktion störde i varje fall alla korrekta samt vänstersvinenen.
    PK-organet jag hämtat bild o. text från BZ gör vad man kan,för att smutskasta det skedda och förklarar för sina läsare,hur de skall tycka och tänka:
    http://www.bz-berlin.de/berlin/mitte/das-haben-die-rechten-aktivisten-wohl-falsch-verstanden-nazis-raus-nicht-nazis-rauf

    • Strålande insats! Befriande att notera detta civilkurage, att mandom, mod och morske män alltjämt står tillfinnandes och att folket har fått mer än nog av den samhällsfientliga politik som nu hotar Europa!

    • Haha! Det var ett klatschigt klipp! Därmed får vi anse det bekräftat att samma sinnesförvirrade scenario råder bland våra germanska bröder och systrar. Sexualbrottsfixerade grottinvånare och satansnunnor har helt raderat den somriga idyllen och ersatt den med frekventa inslag av klädsim och övergrepp.
      Man rekommenderar nolltolerans gentemot muslimernas bestialiska människosyn och finner den sjukligt medgörliga acceptansen av deras närvaro som mycket farlig och fullkomligt förkastlig!

Kommentera