INVANDRARBROTT. I Malmö har fem nya bilar brunnit, fyra i Rosengård och en i Kroksbäck. Polis och räddningstjänst kallades först runt 22-tiden till en parkeringsplats i Rosengård.
– Bilen blev helt utbränd och patrullen kunde lämna platsen runt 23-tiden skulle jag uppskatta, säger Johanna Persson informatör vid polisens ledningscentral, till tidningen.
-Om Pettersson räknat rätt innebär det tio bilbränder på ett dygn och 30 på två veckor.
Jag vill påpeka att det inte har med invandringen eller den misslyckade integrationspolitiken att göra enligt PK och hatmedia för det är män som eldar.

Dra av alla kostnader på politikernas feta fantasi-löner! Då skulle dom få eld i arselet! och göra något åt saken. Även i min svenska småstad har det nu debuterat men bilbränder och stenkastning mot väktarbilar. Man tycks inte förstå vart det är på väg!!
Känner Reinfeldt och Åsa Romson sitt ansvar.
Kan de öppna sina plånböcker.
På två veckor har 30 bilbränder inträffat i Ghettot Rosengård
värde för säkert minst fem miljoner har gått upp i rök
när dysfunktionella ligister från M. Ö uträttar sina märkliga
nöjen att förstöra för andra, och då har inte kostnaderna från
socialbidrag för att föda kräken tagits med.
Myndigheterna lotsas som det regnar.OCH SÅ ÄVEN DET
SKENHELIGA MILJÖPARTIET SOM VÄGRAR ATT
KOMMENTERA SINA SKYDDSLINGARS SJUKA NÖJEN?
Hur svårt kan det vara?, ta fram en märkning liknande geniet Eliassons armband med texten ”elda inte bilar” , helst på flera menaspråk, dela sedan ut dessa gratis i Malmö.
http://pbs.twimg.com/media/CoJHkRoWcAEXNfc.jpg
7klöverns nya Sverige bilar brinner pensionärerna svälter att man lyckas förstöra landet på så kort tid…..
Bilbränder synliggör allt vad Socialdemokratin och Miljöpartiets misslyckande asyl och integrationspolitik står får. Likaså tiggeriet.
Det finns inget land i världen som kan ta in så mycket folk på så kort tid.
Malmö är i fritt fall och utvecklingen går inte stoppa.
Vi har våra egna favelor fast på ytan ser husen bättre ut, men det är själen som saknas.
Det första som nu måste göras ett totalstopp på asylpolitiken. Det andra är att få ut alla som inte skall vara här och dra ner bidrag eller ta bort.
Lagar måste ändras. Flerbarnstillägg måste bort och fastighetsbolag måste medverka till att göra inventering av sina fastighetsbestånd o vem och hur många som bor i deras lägenheter.
Vi befinner oss i ett förstadium till krig, därför måste lagarna anpassas till detta tillstånd. Gör som Jimmie Åkesson föreslog. Undantagstillstånd.
Att inte Moderaterna gör något är obegripligt. Tänker enbart på sig själv.
Är de som eldar vita, medelålders, heterosexuella män med god utbildning?
Polisen har semester den firar de hemma i Somalia.