Shariapoliser, Erdoganburgare och fler massvåldtäkter

En månads islam i Tyskland: Maj 2016 av Soeren Kern  •  22 juni, 2016

  • Under en utredning kring sexövergreppen i Köln på nyårsafton, avslöjade en poliskommissarie vid Kölnpolisen att han beordrats att ta bort ordet ”våldtäkt” ur en intern polisrapport om överfallen.

  • Federala myndigheten för migration och flyktingar uppger att man kommer att behandla över en miljon asylansökningar under 2016.
  • Tusentals kristna på tyska asylboenden förföljs av muslimer, ibland till och med av boendenas egna säkerhetsvakter. – Open Doors tyska avdelning.
  • ”Tysk säkerhetstjänst har indikationer på att medlemmar av och supportrar till terrororganisationer smugglas in med flyktingströmmarna på ett målmedvetet och välorganiserat sätt, i syfte att utföra attacker i Tyskland.” – Tyska federala polisen.
  • Muhterem Aras valdes in som första kvinnliga muslimska talman i delstatsparlamentet i Baden-Württemberg. Aras har förespråkat rösträtt i lokala val för migranter utan tyskt medborgarskap.
  • En 26-årig migrant från Afghanistan dömdes till två och ett halvt års fängelse för våldtäkt på den kvinna som gett honom husrum i sitt hem i Köln, kontakten förmedlades av webbsajten ”Refugees Welcome”.

shariapolis

1 maj: Invandringskritiska Alternativ för Tyskland (Alternative für Deutschland, AfD), nu Tysklands tredje största parti, antog ett nytt partiprogram, i vilket man kräver att invandringen minskas samt restriktioner mot islam. Man vill förbjuda minareter, muslimska böneutrop och slöja som täcker ansiktet.

2 maj: Hans-Georg Maaßen, chef för Tysklands inre underrättelsetjänst, avslöjade att runt 90 ”företrädesvis arabisktalande” moskéer i Tyskland står under bevakning. Han sa att det främst handlar om ”källarmoskéer” där ”självutnämnda imamer och emirer” sysslar med att ”uppvigla sina följare till jihad”. Underrättelsechefen uppmanade moderata muslimer att samarbeta med regeringen, för att motverka extremism och försvara den konstitutionella ordningen. Maaßen gjorde sina uttalanden i samband med en säkerhetskonferens i Berlin, där han berättade att hans myndighet tar emot i genomsnitt fyra terrorvarningar om dagen: ”Islamiska staten är fast besluten att attackera Tyskland och tyska intressen.”

Läs vidare

9 thoughts on “Shariapoliser, Erdoganburgare och fler massvåldtäkter

  1. Ursprunget till Gudstro, vad man än tror om Gud, är att man vill dyrka den goda kraften och främja gott. Alltså är islam satans lära, och dyrkandet en satanshyllan, och inget annat. Då muslimer när de handlar enligt sin kult, endast begår onda ogudaktiga handlingar. Finns inget gott, eller Gudomligt i något en muslim gör. Rent objektivt sett, helt enkelt.

    Bara enkel sund logik.

  2. Men vad då?
    De gör ju bara sin plikt mot koranen/islam.
    Alla muslimer har samma plikt mot koranen/islam.
    Alla muslimer är dessutom muslimer!

  3. Hoppas Storbritannien röstar NEJ till EU imorgon och visar resten av EU vägen….Låt vara att det blir ett ekonomiskt hack i kurvan MEN på sikt kan Storbritannien bara ha allt att vinna på att lämna EU, FRAMFÖRALLT FÅ KOLL PÅ MASSINVANDRINEN AV ARABER/NIGGRAR/MUSLIMER!!!!

  4. Inte för att det är nån tröst, men det finns massvis med ”Syrian refugees” i Texas också. På landsbygden är det bättre, men många hispanics, och väldigt många av dem står bakom Trump.

    Kulturkockarna är stora – trots att Texas har massvis med kolonier i form av byar med huvudsakligen tyskättlingar, tjecker etc. Umpa umpa-musik, bratwurst och knödl är inte ovanligt.

    Det är varmt. 40 grader.

  5. Det är nog inte långt kvar nu tills den etniska befolkningen börjar säga ifrån på allvar. När polisen inte har tid, när makthavarna och msm är hatade.

    Det är betingat att försvara sig i en hotfull situation.
    Glöm inte det alla ni som skriker efter mångkultur!

    Glöm inte heller att medans ni i er godhetsgloria försöker rädda liv så förstör ni någon annans!

  6. Och i Frankrike fortsätter samma galenskaper där polisen inte ens tar emot polisanmälningar längre. jag antar att det är rasism att ingripa när man har att göra med horder av muslimska vildar som angriper fredliga civilister. RT Rupture har gjort ett reportage där de visar att ”djungeln” fortfarande finns kvar.

KommenteraAvbryt svar