UD avråder från resor till muslimska områden…

ISLAM. I dagsläget avråder Sveriges Regering oss från att resa till 44 länder eller delar av länder/områden. Nepal som drabbades av jordbävning och något land som drabbats av ebola är borttaget från listan sedan sist. 

Kan någon på fullt allvar tro att det är en tillfällighet att representanter för fredens religion som utgör 20 % av världens befolkning är inblandade i 39 stycken eller 90 procent av världens konflikter. 

Den muslimska dominansen är total när det gäller våld…  

  1. Afghanistan
  2. Algeriet
  3. Azerbajdzjan
  4. Burkina Faso
  5. Burundi
  6. Centralafrikanska republiken
  7. Demokratiska Republiken Kongo
  8. Egypten
  9. Elfenbenskusten
  10. Eritrea
  11. Etiopien
  12. Filippinerna
  13. Georgien
  14. Guinea
  15. Guinea-Bissau
  16. Haiti
  17. Indien
  18. Irak
  19. Iran
  20. Israel
  21. Jemen
  22. Jordanien
  23. Kamerun
  24. Kenya
  25. Libanon
  26. Libyen
  27. Malaysia
  28. Mali
  29. Mauretanien
  30. Niger
  31. Nigeria
  32. Pakistan
  33. Palestinska områden, Gaza
  34. Ryssland
  35. Senegal
  36. Somalia
  37. Sudan
  38. Sydsudan
  39. Syrien
  40. Tchad
  41. Thailand
  42. Tunisien
  43. Turkiet
  44. Ukraina

2015-07-11_0818

UD 

20 thoughts on “UD avråder från resor till muslimska områden…

  1. Och hur säkert är det att resa i Sverige då? Här är väldigt
    gott om dessa individer här med?

  2. Fienden deklarerar krig. Dom styrande vill att folket ska ta det lungt och låta sig slaktas med värdighet. Samtidigt som dom poängterar vikten av att samhället är vidöppet. Vidkun Quisling var inte så ond.

  3. Utvecklingen och kraftig ökning av brott och ofrivilliga dödsfall blev plötsligt väldigt avvikande. Till alla kärleksfulla med skygglapparna på, alla ni naiva, som med totalt avsaknad av livs erfarenhet ni är den farliga gruppen i samhället som fördärvar igenom er oförmåga att koppla i hop olika parrametrar som kraftigt ökar med muslimska pest invasionen

  4. Akta er för fariseernas surdeg och för Herodes surdeg.(surdeg var på bibelns tid ofta symbol för synd och ondska.) Markus 8:14-21, Matt 16:5-12,
    Gal 5:9 och 1 Kor 5:6

    • Skulle kanske förklara (för er som inte läser franska) att de röda sträckorna på kartan visar köer,och de små stjärnorna platser där det just nu skett olyckor !
      Ha det så bra,och GLAD PÅSK på er !
      🙂

  5. Till att börja med kunde kommuner stänga moskéer som bryter mot lagen. En fastighet som hyser förening måste klassas som en sådan. Idag finns det massor av hyresfastigheter och industrilokaler som har dessa moskéer.
    En finns t.ex. på Industrigatan i Malmö.

  6. Vore det inte bättre att avråda MUSLIMER från att resa till Sverige och Europa…?

    Nävisst, vissa tar inte goda råd och vissa lyder inte order.

    • Helt rätt Mary Agnes, muslimer behövs inte alls i Sverige eller i west. Dom behövs ingenstans egentligen! Muslimer är som parasiterande skadeinsekter.
      Glad Påsk
      Janne

  7. ”Bristen på bildad debatt”, så lyder rubriken på Johan Westerholms blogg på ledarsidorna.se. Innehållet visar att JW har kunskap och insikt om flyktingströmmsrnas tusenåriga kulturella problem. Läs och sprid! Debatten är inte alltid bildad på denna blogg men sk.t i det, då det är bättre att lyfta på locket innan det kokar över på grund av de PK korrekta media och politiker inte vill inse vad JW vet vad jag och ni förstår; Fundamentalistisk islam är inte förenligt med demokra! !

Kommentera