Om Fläskofobi

Grunden till muhammedanernas fläskofobi finns i koranen 5:3  där det bland annat föreskrives att: ”FÖRBJUDET för er är kött av självdöda djur och blod och svinkött och sådant [kött] som har slaktats i ett annat namn än Guds”.

I videon nedan så lägger en Israel  baconbitar på en död terrorist från palestian antagligen för att stänga dörren till ”paradiset” för honom.

Denne muslimske skämtare utsätter några av sina vänner för ett svinaktigt skämt, han sätter dom att provsmaka ”kalkon bacon” men talar efter ett tag om för försökskninen att det är riktig gris bacon dom äter varvid diverse fläskofoba reaktioner uppkommer. Dock är det kalkon bacon dom ätit.

 

En annan skämtare har framställt videon nedan, reklam för ”pork spray” en anti musse spray.

Antagligen är sprayen enklare att använda än då alla ju inte har tillgång till en levande gris nu för tiden.

Islamic rape prevention

 

Fläskofobin har naturligtvis också används i film, tex i filmen ”The Real Glory” som hette ”På Äans Fält” på Svenska. Filmen handlar om en grupp soldater från USA som hjälper Filipinerna att bekämpa muslimska terrorister 1906. (Låter det bekant?)

 

7 thoughts on “Om Fläskofobi”

  1. Min teori är att p g a att fläskkött förstörs fortare än nötkött under de förhållande Mohammed levde. Varmt och inga kylskåp.

  2. Om alla kvinnor lägger en Baconskiva i trosorna så
    minskar kanske våldtäkter här i landet med 95 % ?

  3. Vill tro att det bottnar i ett krig där en hel stam blev förgiftad av dåligt
    griskött. Var troligen p.g.a. torka och gammalt.
    Kriget förlorade denna stam.
    Kan ha fel men är kanske värt att fördjupa sig mer i detta, så kan återkomma i ämnet.
    F.ö. så sålde jag själv grillspett och ryska piroger under Malmöfestivalen
    1996 eller -97.
    Brukade dela ut gratis på natten det som var kvar, där bl.a. några muslimska pojkar fick vars ett grillspett.
    Sa till dem efter dem ätit att det var griskött. To late my friends-:) Kan ni lika bra bli kristna, sa jag. Har ni syndat mot islam.

    • Ser ibland sådana här analfabeter äta hamburgare, kanske de inte förstår att det oftast är blandfärs och därmed haram.

Kommentera