Var är mångfalden?

Bilden nedan är på redaktionen på Nyheter 24. De driver propaganda för mångfald och mot rasism. Men de talar som så många andra i hatmedia om en sak och gör en annan. Ser ni några utom europiska invandrare på bilden? Ser ni vad jag ser? En helvit jämgammal redaktion utan större erfarenhet av livet och som troligen tänker och agerar i grupp.

2015-10-07_1936

14 thoughts on “Var är mångfalden?

  1. Människor i ”bubblor” är de sämsta företrädarna för folkets vilja och röst.

    ”Fasadmänniskor” i politiken, media och samhällseliten är inte en tillgång för ett land som Sverige. Tvärtom.

    ”Ju godare vi försöker framstå på den politiska nivån, desto mer egocentriska kan vi agera privat. Ord ersätter handling.”

  2. Nyheter 24 är ingen hattidning. Det är en hatblogg. Cirkulera, inget att se. Bojkotta nu så dör den snart svältdöden.

  3. Ja, det ser rätt småbögigt ut, både klädsel, utseende samt de där obscena tecknen. Helt rätt observerat. Finns nog en å annan gaylord där. Huga!

  4. Ingen svensk vill på allvar leva i ett mångkulturellt samhälle där araber och afrikaner är i majoritet. Men snart blir vi alla tvungna till det även hycklarna.

    • Vi har inte MÅNGKULTUR i Sverige. Vi har en kultur, den muslimska. Dom har ju med hjälp av 7-klövernrs och den totalt inkompetenta massmedia vi har i sverige tagit över.

  5. Hur många fikusar finns det på redaktionen tro?
    Med lite lagom fördomsfullhet skulle jag gissa på minst 2 utifrån bilden.

Kommentera