2015-02-13 17:55, Bråk, Malmö
En man skadad i bråk, Söderkullatorget. Senare avliden.
Larm inkommer om bråk på Söderkullatorget där en man ska ha blivit skadad. Den skadade förs med ambulans till sjukhus. Polis spärrar av området och pratar med eventuella vittnen. Vittnen till händelsen uppmanas söka kontakt med polispersonal på plats, alternativt via telefonnummer 114 14.
Uppdatering: Den skadade, en 30-årig man, avlider på sjukhuset till följd av sina skador. Ärendet rubriceras som mord alternativt dråp. En teknisk undersökning kommer att ske på brottsplatsen under kvällen.
-Pettersson väntar på förklaringen från Katrin Stjernfeldt Jammeh (S) i Malmö om vad som är så fantastiskt med dessa dagliga dåd…
Ingen ALI som försvarar sina Muslimska vänner som
dagligen visar upp sina dysfunktionella beteenden ???
Det var visst inte lika fantastiskt när Mangs gick runt och sköt i Malmö, antar jag..
Det liknar USA, där nio av tio negrer som utsätts för grovt våld, mord o dyl, faller offer för andra negrer. Varpå de organiserade svarta vithetshatarna piskar upp stämningen via media, och snart skrikes ”rasism” i kör, istället för att inse de verkliga förhållandena.
Inte konstigt att Danmark och Norge vill återupprätta passkontrollen från Sverige!
Ge PUT och medborgarskap direkt till ”flyktingar” som säger sig komma från Syrien ! IQ fiskmås! SKÄMS, FYRFALLT SKÄMS SVENSKA POLITIKER!
Ni är en (S)kam för det svenska folket!
Dere svensker får huske på å stemme inn det eneste partiet som vil gjøre noe med den ukontrollerte innvandringen til Sverige.
Nej mr q han är tyvärr en Svenne som sagt misstänkt ej dömd det finns ju rötägg bland oss också fast majoriteten är blattar i Malmö
Och här har ni vänsterskraksans senaste utspel i det våldsdrabbade Malmö.
http://altid.se/v-missnojda-med-hanterandet-av-eu-migranterna-malmo/
Enligt säkra källor så heter den misstänkte mördaren Jonas Hellström undrar vart han har invandrat ifrån
Ja niggrarna har börjat taga svenska namn…det vet jag.Men om detta är en nigger,kan kanske ”levandetro” avslöja för oss ?
Fy så rasistiskt att hänga ut namn sådär!
Bra att informerar om att ännu en svensk man, som i nödvärn försvarat sig mot ännu en angripande invandrare, grips av inkvoterade blattepoliser och helt huvudlöst anklagas för ”mord alternativt dråp” av en oduglig, alternativt mutkolv till åklagare.
Ny rubrik kanske?
”Den fantastiska invandringen i Malmö skördar ännu ett liv”
Med reservation för att det var en kriminell arab eller liknande. Då är den verkligen fantastisk
Mycket bra på denna sidan men samtidigt väldigt rasistisk
Är sanningen rasistisk ?
Bra artikel på DN om Malmö.http://www.dn.se/debatt/repliker/med-segregationen-i-malmo-foljer-separatism-och-hotkultur/
Ja, rasismen mot det svenska förtryckta folket har inget som helst stöd av godhetsnymfomanerna…
Artiklar eller kommentarerna?
Malmö blir alltmer likt en stat i Afrika, helt sanslöst. Ni svenskar som har möjlighet fly från våldet och våldsverkarna innan det är försent.
https://polisen.se/Aktuellt/Handelser/Skane/2015-02-13-0903-Stold-Malmo/
Då får vi snart läsa att det var en svensk igen som mördade.
Hennes syn är nog förmörkad, kanske man eventuellt skulle kunna uttrycka det som 🙂
”Mord eller dråp” , spelar väl mindre roll men det är mördare fria och i farten i KSJ, s fantastiska Malmö, så bedrövligt att inte de ”styrande” i kommunen skäms och säger upp sig !
Eller är hon blind och döv, någon som viskar i hennes öra, någon med erfarenhet från en våldskultur ?