ISLAM. Tarek Fatah, grundare av Muslim Canadian Congress, författare och kolumnist, skriver i The Toronto Sun om gårdagens terrordåd i synagogan i Jerusalem.
”Mördade, för att de var judar” skriver Tarek Fatah som menar att reaktionerna i sociala medier varit både chockande och grymma. Han skriver också om den förtvivlan han känner över situationen:
”Endast en timme tidigare hade jag läst nyheten om att mina trosfränder dödat fyra kristna i ett hämndattentat i Kenya. Vad har det blivt av oss, frågade jag mig själv? Ironin är att de mördade judarna kommer från en sekt som inte utgör något hot mot varken muslimer eller palestinier. De är emot själva idén att judar skall be på Tempelberget. De ultra-orthodoxa judarna är undantagna från militärtjänst så att de kan spendera sina dagar med att studera Toran. Det var inte så att dessa fyra rabbiner hade IDF-uniformer och kom från en av de israeliska bosättningar på Västbanken…Nej, detta var helt enkelt endast religiösa män som inte dödades för vad de gjorde utan för vad de var – judar.
Läs hela artikeln i Toronto Sun här
Tarek Fatah är grundare av the Muslim Canadian Congress, författare och kolumnist på the Toronto Sun, värd för ett pratprogram på radio m.m. Han är också författare till två prisbelönta böcker: Chasing a Mirage: The Tragic Illusion of an Islamic State and The Jew is Not My Enemy: Unveiling the Myths that Fuel Muslim Anti-Semitism.
-Pettersson undrar också vad det blivit av muslimerna? Varför protesterar ni inte, varför bränner ni inte koraner när ni ser vad islam har skapat och skapar varje dag…

Äntligen går polisen ut med ett tydligt signalement, ett foto av en otäck och farlig man som inte är svensk !http://www.friatider.se/d-mdes-f-r-bestialisk-v-ldt-kt-d-smet-ahmad-fr-n-straffet
”Varför protesterar ni inte, varför bränner ni inte koraner när ni ser vad islam har skapat och skapar varje dag…”
Man är ju den man är. Och islam är…
http://www.gustaberg.se/wp-content/uploads/2011/02/Blodp%C3%B6l.jpg
Och muslimers hjärtan är…
http://i179.photobucket.com/albums/w312/Renatomenegon/IM000341.jpg
Så, så länge islam finns, så…
Men de kan ju alltid konvertera till judendomen eller kristendomen , och bli friska i sina själar och hjärtan, från all denna svarta frätande tjära från avguden allah´s vidriga underjord.
”Varför protesterar ni inte, varför bränner ni inte koraner när ni ser vad islam har skapat och skapar varje dag…”
Man är ju den man är. Och islam är…
http://www.gustaberg.se/wp-content/uploads/2011/02/Blodp%C3%B6l.jpg
Och muslimers hjärtan är…
http://www.gustaberg.se/wp-content/uploads/2011/02/Blodp%C3%B6l.jpg
Så, så länge islam finns, så…
http://www.gustaberg.se/wp-content/uploads/2011/02/Blodp%C3%B6l.jpg
Men de kan ju alltid konvertera till judendomen eller kristendomen , och bli friska i sina själar, från all svart frätande tjära från avguden allah´s vidriga underjord.
Det har väl inte blivit något av muslimer. De håller på som de alltid gjort. Den enda utveckling man uppnått har varit i samband med att man erövrat andra länder, tex persien. I samband med att folket i dessa länder kuvats under Islams förtryck så har även deförfallit och utveckligen upphört även där..
Förmodligen har vi samma utveckling att vänta i Sverige i takt med den bisarra invandring vi bedriver fortgår.
Självrannsakan är förmodligen ett helt okänt begrepp för dessa figurer.
Problemet är väl att det aldrig blir något av muslimer mer
än ondsinta mordiska individer, som mördar för mördandets
egen skull, att leva efter en gammal bok, som ingen borde
ta notis om visar ju i alla fall att dom inte kan leva i moderna
samhällen, utan borde stanna i ökenländerna för gott!