INVANDRINGEN. Bara under förra veckan godkände Migrationsverket ytterligare 29 asylboenden med plats för flera tusen asylsökande. Just nu kommer över 2 000, nästan 2 500 asylsökande i veckan till Sverige. PK är helt tysta men beklagar sig över att Italien med över 60 miljoner invånare och en ekonomi fyrdubbelt större än Sveriges får ta emot 50-60 tusen asylsökande. Italien måste få hjälp skriker Cecilia Malmström, kommissionär och migrationsfrågor.
“Migga_X”, som arbetar på Migrationsverket och har full insyn i cirkusens hjärta, meddelar att på torsdag exploderar invandringsbomben, framförallt på kostnadssidan…
Då får vi se hur många ålderdomshem 7-klövern tänker lägga ned och vilka skatter de tänker höja för inte tänker de ta sitt förn…förlåt, jag drömde bara…


Invandringsbomben exploderar, din lön beskattas ytterligare så att du bara har 4000 kvar i månaden, ditt fritidshus och husvagn tas i beslag så att asylsökande kan bo där. Din släkting som bor på ålderdomshem får bo i ditt kök ålderdomshemmet måste härbärgera asylsökande. Detta kanske inte sker på en gång men inom tio år.
Sign. Janne har helt rätt, det är verkligen ett landsförräderi utan motstycke!
Ser man bortom den katastrofala invasionen av ickesvenskar har vi nedläggningen av alla regementen.
Bara där försvann många tusen arbeten, många civila tjänster gick om intet(för att inte tala om all denna försvarsmateriel…).
Det naiva i att tro att det alltid ska vara ”fred och frihet” i vårt närområde kommer en vacker dag att bli en riktig käftsmäll. Det har hänt förr, som bekant.
Sj och Banverket ellervaddetheter är bara dåligt fungerande rester av vår järnväg tillsammans med privata företag, enbart ute efter statens pengar.
Förlåt mig men jag är så förbannad att jag knappt kan sätta ord på allt som är så jä_la fel i vårt älskade Sverige(jo, jag känner för vårt land)
Talade med en Tysk som semestrade i södra skåne, och
han hade åkt Kustvägen mellan Ystad -Simrishamn, och
han var chockad över i vilket bedrövligt skick den var i.
Han kom från den del som var det gamla Öst Tyskland
och han tyckte att vägen påminde om det tidigare Öst.
Men han var ändå förvånad över att ett så pass populärt
stråk som sydkusten var i så misserabelt skick.
jag talade om för honom att Sverige i rak motsats till
andra länder skiter i sitt eget folk, att man lagt ner i
stort sett hela försvaret, man drar in på åldringsvård,
man ger dom pensionärer som jobbat hela livet Europas
i särklass sämsta pensioner, jag talade också om att
vård och tandvård för illegala personer som vistas
olagligt i Sverige är gratis, medan deras egna fattiga
pensionärer får betala fullt pris, jag talade också om att
järnvägar och vägnät underhålls inte, därför att merparten
av alla skattemedel går till att hålla igång den famösa
invandringen.
Han och hans fru verkade chockade över berättelsen,
men som han sade, vi trodde att Sverige var ett land som
följde med i tiden, jag svarade att så var det också en
gång i tiden. Men vi ska visst tllbaks till medeltiden igen!
Han tackade för pratstunden, och ville promt ge mig
en 6 pack starköl för pratstunden
Dessutom mörkar man andra kostnader. Sjukvården går på knä, kommunernas socialassistenter likaså och polisen. Invandrare är tre gånger mer vårdkrävande än svensken men inga resurser har tillförts. Man förutsätter att nämnda yrkesgrupper ska göra 30 – 40 procent merarbete utan att tillföra resurser eller pengar. Hur länge ska man utsätta landet sverige för dessa påfrestningar utan att nämna dess verkliga orsaker?
Ingen klagar på att göran persson och sjuan stal 700 miljarder, så varför klaga nu. Det är ju helt klart att det måste vara riktigt fel på 90 % av svenska folket som ger sin röst på grovt kriminella tjuvar.De värsta Landsförrädaren genom alla år dessa i sju klövern. Se på det Svenska folket hur de lider i sin knappra fattigdom och har inte så de kan äta eller betala sina räkningar. Betala skatt i Sverige är värre än att spola ner pengarna på toan.
Nja, rätt skall vara rätt, 265 miljarder var det. Hisnande summor i vilket fall som helst.
Intressant. Nästan två månader före valet. Kan de hålla tätt? Kommer det att läcka ut? Kommer Svensson att vakna?
Svaret kommer den 14 september.
Oj oj som ni skriker!!!!! Inget kommer att förändras, vi som är ensamboende i stora lägenheter bli tvångsförflyttad så att stora Somaliska nigger familjer få plats, ni som ha sommar stugor få se att de konfiskeras av staten. Så det finns plats för Zigenare/Syrier. Låter hemskt eller? mm. F11 byggnader kommer att fyllas med muslimer.Mm
Det värsta är Svenne kommer att mumla i skägget och så är det med det
Helt rätt Kurt svensken kommer inte att vakna även om de inte har råd att köpa mat deras fru våldtas och bilen brinner upp ingen reaktion kommer!
Destination och 1:sta anhalt Rikets Tredje Stad, för vidarebefordring och spridning över vårt land.
Landsförräderiet måste upphöra med omedelbar verkan.
Detta är sinnessjukt.
Vi får inte glömma sommarstugorna, semestrarna är snart till ända och då blir det fritt fram för makten.
Avgångskrav för Billström, fnys!!
Det räcker naturligtvis inte med att avgå för att undgå sitt rättmätiga straff. Denna fanatiska och fullkomliga idiot bör omedelbart ställas inför rätta tillsammans med hela den svenska regimen, anklagade för landsförräderi!
Detta är det absolut värsta och grymmaste brott som någon svensk regering någonsin begått mot sitt eget land och befolkning. Det är landsförräderi och inget annat!
Man kan inte råna banken, skjuta Direktören och våldta kassörskan och sedan gå till polisen och fråga vilken avdelning man skall vända sig för att be om ursäkt!
Om jag vore Billström eller någon annan i regimen så skulle jag verkligen svettas, nu bränns det verkligen under skosulorna!
MVH
Janne
[…] På torsdag. Läs mera om detta här. […]
Tvivlar på att detta ens tas upp i nyheterna.