Iransk födda Pourmohseni Hadi och hans kompis Thomas Brunner var helt klart mycket missnöjda med den nyiköpta BMWn pris cirka € 120.000 ($ 170.000) så de slog sönder den vid ingången till den pågående bilutställningen i Frankfurt.
Hadi sade den servicenivå som erbjuds av BMW i Italien, och från dess tyska högkvarter, var inte tillräcklig mot bakgrund av alla klagomål han hade gjort om kraftiga vibrationer, skrammel mm.
”Jag har skrivit brev till BMW men inget svar, nu svarar jag med denna åtgärd”
Hadi säger att han planerar att reparera bilen och upprepa tillställningen igen i Berlin framför förbundsdagen – Tysklands federala parlamentet. ”Nu känner jag mig bättre,” sade Hadi efteråt.
Helt klart har en del mer pengar än vett.
Klart störande, idotkvinna som stod och skrattade, undrar hur de förtjänar sitt uppehälle, kan det vara droger, prostitutionsverksamhet, illegala klubbar, hat och utpressningsverksamhet ingen som har arbetat och betalt skatt och sparat till en bil beteer sig så här, skandlöst ! De runt omkring applåderade till sin egen idioti.
Allt i samma anda som Gudrun som eldade 100.000 på Gotland. ”Kommunist som kapitalist för lite och för mycket skämmer allt”!
Ja, det visar att vi alla är olika och använder oss av olika tillvägagångssätt för att må bra. Kan det ha med kultur att göra?