Hur kommer det sig att inte en enda moske’ har blivit drabbad av vandalism under kravallerna men kulturbyggnader och kyrkor tänder man på?!?

Hur kommer det sig att inte en enda moske’ har blivit drabbad av vandalism under kravallerna men kulturbyggnader och kyrkor tänder man på?!?

det är judar som har affärer och kyrkor som blivit sönderslagna, uppeldade, plundrade och vandaliserade.
Dagens fråga: tror in att vänstermedia med fake News svt i spetsen skulle skriva detta om muslimerna, idiotvänsterns gullepluttar?
Avislamisera!
Lutar åt att det är andra religioner än den västligt/kristna som styr upproret.
Påståendet kan mycket väl vara sant men jag tvivlar på att någon hunnit göra en sammanställning på alla byggnader som skadats och vilka som äger dessa ännu.
Alla(h) vaktar
Stenkastare med Palestina flaggor, ger sig inte på muslimska affärer eller moskeer.
Någon som är förvånad! Bara ett tecken på vilka som styr agendan, man förstör inte för de sina utan bara för man hatar. Sluta tyck synd om de kriminella och de som förstör dessa har för längesedan förbrukat sin rätt att yttra sig.
När jag läste den här frågan blev jag bara ännu mer förbannad. Detta tyder ju på att det de importerade till Europa är här för att sabotera det Europa som en gång var. Fy fan för er. Måtte djävulen ta er som beslutade det. Känn skam för det ni gjort. Men det gör ni inte. För det har ni inte vett till. Nürnberg behöver nog tas om.
Sunnen … Jag håller återigen med dig på alla punkter och konstaterar att jag behöver inte skriva en kopia på ditt inlägg. Jag blir också mer och mer förbannad när man dag efter dag läser om Trump och hans idiotiska beteenden också … särskilt sveket mot Ukraina 🇺🇦
Inte en fråga som Svensk Sossemedia vill Svara på . Det som Frankrike upplever nu är ett förskott på den förtjänst på invandringen som Löfven lovade oss .
Löfven är/var en snubbe helt utan framtidsvisioner . Se på de stoppade kärnkraftverken, se på snacket om invandringens förtjänster .
Gäller förresten hela Sossepartiet .
Moskéer har gudomligt beskydd?
Vad vi känner till är att kyrkor fattar lättare eld än moskéer. Det har vi lärt oss från Mellanöstern. När moskéer i väst brinner på grund av brödrost eller snarare en fritös som lämnats obevakad är det naturligtvis motdbrand.