ENERGIPOLITIK. Charlie Weimers, Beatrice Timgren och Dick Erixon försvarar Sveriges självständighet och arbetar för ett tryggare Sverige i EU-parlamentet. sdep.se.

Sossarna ljuger om kärnkraften – de röstar alltid nej i Bryssel, påstår Dick Erixon. – Pettersson noterar ingen skillnad på S när det gäller kärnkraft eller andra områden…
***
Stöd bloggen
Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vi säljer inga varor eller tjänster. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!
- Från Swedbank eller sparbanken konto 8257-8933415168
- Från andra banker konto 8257-933415168
Paypal används av miljoner över hela världen för att överföra pengar utan att någon obehörig kan se dina betalningsuppgifter.
Du kan även SWISHA till 0760 858 480
IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168
Socialister ljuger alltid så det är inget nytt under solen.
Säg mig vad ljuger dom inte om????
en sosse som ljuger, ush…
de kanske bara hade otur när de tänkte?
Sossarna om kärnkraften – de röstar alltid nej:
Magdalena Andersson: ”Det är helt fantastiskt, det hade inte sett ut så här om inte Miljöpartiet hade funnits i Sveriges Riksdag och i Sveriges regering och drivit på”:
https://m.youtube.com/watch?v=hS-O9WuXMbg
Sossar har alltid tendensen att skamlöst ljuga. Jag å andra sidan vill alltid undvika att ljuga.
På det sättet kan jag ibland undvika vissa ämnen, för jag hatar att ljuga.
TIDÖREGERINGENS problem är inte sakpolitiken , den har visat sig vara effektiv.
Problemet är att de är för ärliga mot sina väljare .
Och att deras motståndare, Socialdemokraterna, är fullständigt skamlösa och ljuger helt obekymrat om vad som helst .
Makten framför allt , är det som gäller .
Socialdemokraternas fraternisering med Ryssarna borde belysas .
Socialdemokraternas riktiga inställning , och planer ,till kärnkraften borde genomlysas.
Socialdemokraternas Förenings och Företagsgruppers ekonomiska sammanblandning med kommuner , Stat , och Regioner MÅSTE utredas . Korruptionsrisken är enorm .
Socialdemokraternas avtal med Muslimska Föreningar måste offentliggöras och förklaras av Magdalena Andersson.
Om vi börjar med detta har vi möjlighet att återfå ett ärligare , öppnare och mer Demokratiskt SVERIGE igen
Inte nog med att de ljuger – (S) – utan de motarbetar Sveriges väl och ve. Ett vidrigt parti med vidriga åsikter och falska löften. Pinocchios näsa växer mer och mer för varje dag som går. När tippar hon över?
Fel. Fel. Sossarna ljuger om ALLT