BROTTSLIGHET & INVANDRING. Debatten om den mycket omfattande och brutala sexhandeln med minderåriga engelska flickor som groomats och våldtagits av huvudsakligen muslimska män med pakistansk bakgrund – liksom mörkläggningen av densamma – är just nu intensiv i Storbritannien.

Bloggen har skrivit om de muslimska våldtäktsmännen i England i närmare tio år och varit upprörd över hur lite uppmärksamhet det fått i media jämfört med exempelvis meetoo-rörelsen som startade 2017.
En engelsk debattör har kallat det hela för Storbritanniens Tjernobyl och hur det enligt honom avslöjar en allvarlig ruttenhet i ett helt system, som underminerar befolkningens förtroende på ett fundamentalt sätt.
I Sverige har inte grooming varit lika utbredd men gång på gång har det skett våldtäkter och gruppvåldtäkter av muslimska män utan att media tar upp gärningsmännens ursprung.

Etablissemanget, media, politiker, kändisar, opinionsbildare, gör all för att vifta bort och mörka den enorma överrepresentationen för muslimska brottslingar.
-Pettersson skrev för många år sedan att jag hade en teori. När jag var ung militär hette vi Anders, Pelle, Björn, Ingvar, Alfred, Håkan, Kalle, Lasse osv. Visst, det förekom en och annan dumhet men aldrig gruppvåldtäkter, aldrig några misshandelsfall med tio mot en, inga rån mot pensionärer eller barn osv. så jag är övertygad om att det hänger på namnen…
Nu heter pojkarna som åtalas i Sverige Ali, Mohamed, Abdullahi, Ahmed, Jama, Mhamad, Abdi, Alkarraf, Bessam, Ibrahim, Mustafa, Mulugeta, Abdelkarim, Yohanes, Hedayat, Salahedin, Mohammadi, Morteza, Aziz, Rahmati, Azim, Rustam och Rafi. Det är inga namn jag hittat på utan killar som är åtalade eller dömda för gruppvåldtäkt.
Så för att bli av med våldtäktsepidemin i Sverige så måste vi snacka allvar och förbjuda den typen av namn, namnen är den enda rimliga anledningen till det grova våldet för hade det varit något annat borde Arnstad, Lindberg, Jerzy eller någon annan skarp hjärna ha upptäckt sammanhanget…


***
Stöd bloggen
Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vi säljer inga varor eller tjänster. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!
- Från Swedbank eller sparbanken konto 8257-8933415168
- Från andra banker konto 8257-933415168
Paypal används av miljoner över hela världen för att överföra pengar utan att någon obehörig kan se dina betalningsuppgifter.
Du kan även SWISHA till 0760 858 480
IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168
Må de fara åt helvete allihopa.
Varför skall dessa avskum skyddas? Är PK-ismen så inpiskad i att ingen vågar ta upp detta gigantiska problem. Det som göms i snö kommer fram i tö. Tror dessa wokeister att de skall komma undan?
Nej, de är inte fridlysta, de döms på samma sätt som alla andra skurkar.
Men en del media tar inte upp skurkens härkomst, men så gott som alla vet att utlänningar är starkt överrepresenterade.
I länder med sharialagar hugger man händer av tjuvar. Samma sak borde gälla gärningsmän som är för sharialagar. Problemet löst?
Bra ide, men det är något annat som behöver huggas av vid grooming/gruppvåldtäkter…
Labour i Storbritannien och (S) i Sverige stödjer islamiseringen och vägen mot förtryck och fattigdom
Det är ju minst sagt pinsamt att Keir Starmer var riksåklagare och chef för åklagarmyndigheten under samma tid som det mörkades och sopades under mattan, att pakistanierna gruppvåldtog brittiska barn.
Förståsigpåare säger att det är deras religon islam som säger att det är legitimt att förnedra icke muslimska kvinnor sexuellt eftersom de tillhör de otrogna -andra. Men det är inte hela sanningen. Kusingifte är mer än regel än undantag i Pakistan. Kusiner efter kusiner i flera släktled som får barn med varandra ger inte bara upphov till förståndshandikapp. Även grava empatistörningar som psykopati är vanligt förekommande.
Eftersom dessa muslimska män uteslutande begår sina gängvåldtäkter mot Svenska kvinnor och flickor så ÄR det RASISTISKA HATBROTT de begår. Samma sak med förnedringsrån och åldringsrån. Vår vänsterextrema genomruttna rättsväsende tycker dock att det är ok med rasistiska hatbrott mot Svenskar.
…detta utdrag från ett inlägg i GP är enig med Hemlig X-sson om att det är rasistiska hatbrott de begår:
”Sluta låtsas som att rasismen mot svenskar inte finns. Tyvärr har synen på svenska kvinnor som “lösaktiga”, svenska killar som “svaga” och svensk kultur som banal och töntig i hög grad normaliserats, eftersom frågan inte tas seriöst. Att det på sina håll utvecklats ett förakt mot svenskar, eller vita i allmänhet är ingen myt,…hatet mot svenskar måste bemötas på samma sätt som hat mot andra folkgrupper…allt annat är hyckleri.
https://www.gp.se/debatt/sluta-latsas-som-att-rasismen-mot-svenskar-inte-finns.e23b20cb-e8f2-492c-a936-347b37fe2a3e
Fridlysta djur går att jaga med skyddsjakt. Tyvärr svårt att få tilldelning på nopplisar!
När man ser fotona på dessa muslimska varelser, så är det i alla fall en sak som är helt uppenbar!
Den enda möjligheten för dessa medeltida grobianer att få ett nyp, är att våldta!
Ingen, absolut ingen normal kvinna vill ens komma i närheten av liknande motbjudande primitiva äckel.
-Skulle tro att även get och kamel också flyr!
Många kvinno i Sverige tycker det är spännande att para sig med en blatte, de har så fina mörka ögon.
En bit av Englands galenskaper.
Tommy Robinson visar detta, som själv blivit person non grata där..
Ni kan börja titta vid 1:36 och sen se resten från början, några år gammal men bra info om hur illa det är.. i stort sett samma i Sverige där saker mörkas eller förnekas.
https://x.com/TRobinsonNewEra/status/1817184820151070917?mx=2
—————————————-
Orban ser på saken om invällarna….
https://x.com/MarioNawfal/status/1876563478674116673?mx=2
Klart att de är ”Fridlysta” annars blir det rasistiskt !!
Gissar att vi svenskar snart tvingas byta namn för att försvåra identifikationen. Jag borde nog hete Ahmed.
Glöm bara inte att bättra på solbrännan eller smörj in dig med skokräm.
Det är nog bara en tidsfråga innan det tar hus i helvete. Tålamodet är på upphällningen. En spade kommer återigen att vara, just – en spade.
Alla invandringsälskande Politiker gör vad de kan för att dölja sitt misslyckande .
Därför ser det ut som det gör i Europa .
Flockmentaliteten styr bland politikhönsen .