ISLAM & TERRORISM. Vi ser dagligen hur båtar arméer med muslimer anländer i egna båtar från Nordafrika och de som inte kommer från plockas upp av ”Läkare utan gränser” med flera icke-statliga organisationer som bedriver färjetrafik för afrikanska och arabiska män.

Hizb ut-Tahrir är en radikal sunnimuslimsk rörelse. Ryssland har listat den som en förbjuden terroristorganisation och Tyskland har förklarat organisationen som olaglig på grund av antisemitism och antiisraelisk propaganda. Rörelsen har som klart uttalat mål att avskaffa demokratin och istället införa ett islamistiskt shariastyrt samhälle. I Sverige verkar de helt öppet.

Demonstration i Malmö den 15 oktober, med polisbeskydd
Nya terrorister på väg. Kom ihåg att ni som inte ser några barn och kvinnor på flykt från krig är rasister.
Och om Pettersson kallar en neger för en neger så är risken stor att dömas för hets mot folkgrupp. Den lagen gäller inte muslimer…
***
Stöd bloggen
Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vi säljer inga varor eller tjänster. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!
- Från Swedbank eller sparbanken konto 8257-8933415168
- Från andra banker konto 8257-933415168
Paypal används av miljoner över hela världen för att överföra pengar utan att någon obehörig kan se dina betalningsuppgifter.
Du kan även SWISHA till 0760 858 480
IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168
Är det någon som har hört någon muslimsk ledare i Sverige fördöma terrorattentatet igår? Jag har inte hört ett dugg. Var det ingen skillnad mellan islam och islamism?
VANDEL?????
Varför kollar man INTE upp de som deltar i sådant här ”firande”?
Migrationsverket släpper in allah men borde de INTE se till att de som INTE bör vara här och som INTE klarar av att leva i ett demokratiskt skickas tillbaka till jordkojorna.
VANDEL, VANDEL, VANDEL, …..
Vad vill regeringen med VANDEL? Det används ju INTE.
Ja VARFÖR
Svara på den som kan
Hade hoppats på att texten innehöll något svar.
Jag fick besök av Läkare utan gränser för ett tag sedan. En yngre kvinna frågade:
– Vet du vad Läkare utan gränser gör?
– Jo då, alltför väl, svarade jag. Tackade för besöket och stängde dörren.
De har gjort storartade LÄKARINSATSER i katastrof och krigsområden. Men att samma organisation bedriver flyktingtaxiverksamhet med katastrofala följder och enorma dödstal i drunkning är för mig helt obegripligt. Hur fan kom de till den slutsatsen när de annars ägnar sig åt att faktiskt rädda liv på riktigt? Förblindade av woke och korrumperade ledare och finansieärer med tveksam agenda? Jättekonstigt.
De kommer från smutsiga kulturer, Asien, Mellanöstern, Afrika. De är så långt ifrån oss man kan komma. De känner ingen solidaritet med oss och de vill oss illa.
Felet vi gjorde var att ”alla ska med”. Vi har inte rätt man på rätt plats. Vi har kriminella inom rättsväsendet, vi har kvinnor som avgör mål med känslor istället för logik. Vi favoriserar negern vid anställning (vilket diskriminerar dig).
Hela samhället borde göras om. Det har gått så långt att inte ens jag känner någon solidaritet längre, jag har gett upp.
I varje koran som finns i Sverige står det klart och tydligt, att de skall skilja huvudet från kroppen på de otrogna.
Är något oklart?
Tyska Scholz regering betalar migrant-smugglarna i medelhavet samtidigt som han stänger sina gränser.
En äkta gangster.
Ett jätteproblem är de idioter som envisas med att skänka pengar till dessa ”hjälporganisationer”. Begriper inte människor att de finansierar sin och sina barns undergång.
Tusentals funktionärer lever ett mycket gott liv på dessa pengar, under tiden deras nyttiga idioter hämtar upp potentionella mördare, ur medelhavet.
Skänk inte pengar till så kallade hjälporganisationer!
Terroriststämpla och förbjud islam i demokratiska västvärlden. Koranen är en terroristhandbok. Islams mål är att erövra världen genom samhällsomstörtande verksamhet. Vad har vi Parlamenten till?
Det är oursäktligt att Läkare utan Gränser använder snyftinsamlade pengar till att ligga till havs med egen båt och ta upp emigranter för leverans till Europa. Det är ju män i sina bästa år som inte är sjuka.
Muslimerna ska ju ta över världen, dags att stoppa dom nu innan det är försent.
Sista videon, det finns drönare som kan ”hjälpa” dom till russinen?