Hur länge ska svenskarna vända andra kinden till?

INSÄNDARE. Infödda svenskar är fredlösa i Sverige. Vi ska acceptera att bli rånade, överfallna, bespottade, undanträngda, våldtagna, bestulna, hotade, bedragna och sprängda. Invandrare går före i bostadskön, lever på våra skattepengar, får närmast gratis tandvård, lurar till sig våra pengar med närmast obegränsat bidragsfusk. Vi kan inte längre vistas utomhus i trygghet. Svenska skolelever mobbas för att de är svenska.

Steget Efter

Den välfärd vi betalar höga skatter för krackelerar på alla områden. Sveriges ekonomi är på fallrepet. Skamligt nog har vi hundratusentals pensionärer som tvingas leva i fattigdom. Samtidigt strömmar nya bidragsberoende invandrare in i landet i hundratusentals. För att trängas ihop i utanförskaps-områden där klaner och kriminaliteten härskar. Polisen är maktlös och hinner bara med de allra grövsta brotten.

De tusen och åter tusen svenskar som drabbats av våldet, bränderna, rånen, inbrotten, sprängningarna, skjutningarna, våldtäkterna och deras ännu fler nära och kära lämnas åt sitt öde. S.k. vardagsbrott utreds inte. De som påstås styra landet avfärdar den växande oron. Den oro som nu börjar likna skräck. De kallar minsta kritik för rasism och censurerar all verklighet via statsstyrda medier. Men hur länge kommer alla dessa drabbade svenskar att finna sig i vansinnet. Snart kommer de att ta saken i egna händer och svara med samma mynt. När en pappa till en våldtagen dotter slår en misstänkt invandrare sönder och samman lär han inte oroa sig för att bli kallad rasist. Sverige är ett vanligt land och inte förskonat från rena inbördeskriget. Vi är nära nu. Knappt någon av alla ministrar har förtroende från medborgarna. Så kan ett land inte styras. Vi måste få en statsminister och en regering som värnar alla medborgare – inte bara det egna partiet.

Rolf Malm

32 thoughts on “Hur länge ska svenskarna vända andra kinden till?

  1. Det måste vara en Norsk tidning han läser ur, för så
    mycket om brottslighet går inte att finna i Gammelmedia?,

    • Jag tror att det är Nyheter i dag som blivit daglig papperstidning efter att ljugmedia fått lägga ner. 😉

  2. Jag tog och lyssnade på Flamma stolt mot dunkla skyar med manskör. Alfven gjorde den. Sedan blev det Sverige med Jussi Björling. Verner von Heidenstam tonsatt av Stenhammar.

    • ”odalkvinnan”!

      Jag har två ytterligare ”svenska” sånger, värda att lyssna på.
      Du kan lätt lyssna på youtube.

      ”Sverigebesöket” av och med Owe Thörnqwist.

      ”Du gamla, du fria” i Alf Robertssons egen version.
      => mycket ”svensk”!

  3. Just precis. När ska den svenske mannen åter bliva man, ge sig ut på gatorna, på torgen, på tågen, i köpcentrumen och stå upp, visa sig själv och varenda jävel att det är dags att avsluta den här veka, självförgörande, feminiserande utvecklingen vilken vi tillåtit politiker att genomföra?

    Ansvaret för Sverige är vårt, inte kvinnornas eller sinnesrubbade politikers eller förvridna professorers ansvar.
    Vårt ansvar. Inte achmeds eller mbombos. Vårt ansvar. Nu. I dag. I morgon. Alltid.

    • ”Åter bli man”,. Läste någonstans någon som skrev; när båtar byggdes av trä, byggdes män av stål. Idag har vi mycket plast och stålbåtar!
      Tror att svensken idag har blivit för bekväm av sig samt har alldeles för mycket att förlora på att ” gå man ur huse med fackla i hand”.
      Vi kanske behöver en man, liknande han som skulle göra ungdomarna hårda som kruppstål, snabba som vinthundar och sega som läder.

  4. Undertecknad bor i en kommun som fått dra ner på resurserna till vård och skola. Vi har enorma utgifter för försörjningsstöd här..

    Vågar inte längre gå promenader på kvällstid, vilket jag ofta gjorde tidigare. Nu kan jag bli antingen, rånad, nedslagen eller våldtagen. Går man till Hemköp, ett område i stan, känner man av den hotfulla stämningen och man stirras ut.

    Säger eller tycker man till här, ja då är man rasse.. Patetiskt.

    Har blivit hotad av ett skäggbarn när denne blev missnöjd med ett betyg, som personen fuskat sig till. Ett annat ’barn’ talade om för de andra att jag gav dåliga betyg..

    • Tur att du röstat på Sd dom senaste valen då, för annars hade det varit rätt åt dig.
      Men nu var det ju som tur inte det?

  5. Sluta skriva INVANDRARE! Det är bara de som fått uppehållstillstånd som flyktingar eller av sk flyktingliknande skäll och deras anhöriga som får allt gratis och i förtur!!!
    Vi övriga invandrare sitter i samma båt med er svenskar…

      • Min egenhändigt importerade fru, hon saknar alla förmåner de av staten importerade har rätt till.
        Första året fick vi betala hälso och tandvård trots att vi bägge betalade full skatt på inkomst.
        Statens importerade valboskap mutas dagligen med bidrag för att rösta vänster, något staten inte litar på att jag och frun gör.
        Tvärtom, frun fick direkt vid ankomsten till Sverige information om hur hon skulle bete sig för att anmäla och skilja sig från mig och vilka bidrag samhället då skulle ge henne.
        Vi har varit gifta i 20 år och har gemensamma barn, men vi bor, för barnens skull, inte längre i Sverige.

  6. Svenska ”folket” är lika hjärntvättade som Nordkoreas folk och lika lättlurade….det är tragiskt men sant.

    Naiva och godtrogna samt fredsskadade tre saker som inte är bra för ett folk.

  7. När du får fortlöpande hot så kan du inte ens göra anmälan över disk på grund av sjukdom hos polisen. Detta i Kalmar där styrande sossepampen till och med sitter i partiledningen och därför torde ha nära tillgång till Stats- och Justitieminister. Men ingen bryr sig. Ej heller lokalpressen. Infiltrationen ökar. Den inre fienden regerar.

  8. Så länge Aftonbladets medarbetare tycker detta är en naturlig del av ett mångkulturellt lyckorike kommer inget att hända

  9. Ibland dyker begreppet ”omvänd rasism” upp. Vad vill då PK ha sagt med detta påfund ? Jo, trots att muhammed kan idka rasism så är det ändå på något vis dom hemska svenskarna som ska stå där med skammen.
    Och en sak är fullständigt klar : Rasism, Fascism, Nazism, Antisemitism, etc. har aldrig förekommit i detta land, bland ursprungsbefolkningen, i någon större utsträckning. Till detta äro vi allt för upplysta. Det är ett fruktansvärt påhopp från ”de godas” sida att ens påstå något sådant. Dessa avarter förekommer oftast mellan olika invandrargrupper, mellan olika klaner och inriktningar. Och framför allt är det ju ingen tvekan om att mussarnas största hatobjekt består av judar.
    Svenskar är i grunden ett fredligt folk — nästan på gränsen till patetiskt mesiga.

    • En form av kulturrasism har vi dock haft och många av oss fortfarande har, vi litar inte på zigenares kultur och ser helst den är någon annanstans.
      Denna kulturrasism bestraffas i Sverige som biologisk rasism och ses av myndigheterna inte som ett avståndstagande till den för oss främmande kultur zigenare med stolthet bär med sig.
      Samma sak är under uppbyggnad visavi muslimsk kultur.
      Vår tolerans är under press, av främmande kulturer och våra myndigheter.

  10. Pettersson du har så rätt
    Vad är fördelelen att vara inhemsk svensk.???
    Du är bara en kassako
    Du är någon som är gratiss att våldföra sig på!!
    Du har totalt förlorat alla rättigheter.
    Du är totalt ignorerad av PK maffian
    Du är så förminskad så all svensk tradition är inte värt ett skit.
    Du är till intet gjjord som medborgare.

  11. Heja Rolf Malm men nu har vi skrivit om sanningen saaaaaaaaa lange och det kommer vi ingen vart med,kan vi inte ha nyval????? och satta Pettersson som stadsminister tillsammans med Akesson

  12. Varför är det nästan bara ”ensamkommande barn”
    (desertörer, pojkar i 18 – 30 års åldern) som ”flyr till
    Sverige?

    Ligger ett system, en avsikt, en invasion bakom?

    – Muslimerna har som mål att ta över världen!
    – Nu är det dags att ta över Sverige!
    – De fick klartecken att börja 1999!
    – Socialdemokraterna skrev kontrakt om detta 1999!
    – Kontraktet är det största LANDSFÖRRÄDERIET
    mot Sverige i modern tid!
    – SÄPO vet om kontraktet – men gör inget!
    – SÄPO svarar inte på fråga om kontraktet!
    – SÄPO svarar inte om det är LANDSFÖRRÄDERI
    att sälja Sverige till främmande makt!
    – Är SÄPO vår ”säkerhetspolis”?

    – Närmar vi oss ett läge när vi måste försvara
    oss mot SÄPO och regeringen?
    – Närmar vi oss inbördeskrig?
    – Var står våra poliser?
    – Var står vårt försvar?
    – På vår sida eller på muslimernas sida?
    – Jag har en övertygelse!

    • @Age
      Läs Isaiah 3:12 så går det nog upp ett Liljeholmens.
      De sk baaaarnen passar in där.
      Gissa vilka som styr baaaarnen?
      Mot vilket folk händer detta?
      Jo, om inte judarna fått sin Messias(Rothschild?) så ska INTE Is-Ra -El finnas, allt enligt texterna, mig veterligen.
      Det är mycket nu!

  13. Kommer ni i håg detta eviga tjat som vissa politiker och verklighetsfrånvända rektorer och vänsterblivna kört med i ett par år ? Nämligen detta : vi ska inte ställa grupp mot grupp.Men det är ju precis det våra politiker gör.Gissa vilka som är förlorarna ? Här kan vi snacka om apartheit på Svensk mark.

  14. Många vänder ’andra kinden’ till så länge de fortfarande är inne i ett tillstånd av Hjärntvätt och inte vare sig vill, törs eller kan, ta till sig annan (sann) information.

  15. Det är dags att vakna nu!!!!!Svenskar det är dags att kräva att sossarna drar sitt pick o pack till Mecka och Medina .Dags att göra SVERIGE Svenskt igen,

  16. Vattenläcka i Bromma? Föregicks av en kraftig smäll. Ingen som har någon fundering?

Kommentera