Den tredje muhammedanske självmordsbombaren på en vecka, i Tunisien.
Denne ”fredliga och humana” muslim utlöste sitt självmordbombarbälte då han såg sig omringad av poliser, han hoppades antagligen på en direktfärd till paradiset och de 72 sexdockorna! Inga andra skadades av explosionen.
Två andra muslimska självmordsbombare sprängde sig vid två separata attacker mot poliser i torsdags. En polis dödades och flera personer skadades.
.I oktober exploderade en muslimsk kvinna i centrala delen av Tunis och skadade 15 personer, inklusive 10 poliser.
Jag njuter varje gång jag läser att bara idioten själv som drabbas…underbara nyheter.
Lite jobbigt i och för sig för renhållningsarbetare som måste sopa upp kroppsdelar hjärnsubstans och inälvor…men men.
Dessa självmordsbombare tror att de själv skall utlösa bomben. I verkligheten är ca hälften av bomberna fjärrstyrda, eller i varje fall både fjärrstyrd och styrd av terroristen. Om således terroristen verkar tveka, så trycker imamen på knappen istället. Terroristen har alltid en ”handledare” inom synhåll.
Kunde aldrig ana när man var ung att vi skulle behöva leva i rädsla och bekosta andra länders folk deras leverne här.
Tänk om vi hade hjälpt dem i närområden hade vi haft ett fredligt samhälle.
Varför inte ställa krav på att grannländer tar hand om alla som flyr och rikta biståndet dit.
Det skulle vara mycket billigare än vad det är idag.
Man kan inte kräva att vi skall integrera oss ….
Vi har vår kultur och levnadsvanor som vi bör få ha i fred utan att bli kallad för rasist.
Varför var han inte i Sverige? Då hade han fått bombbältet betalt samt bra ersättning till anhöriga.
Och vadå sexdockor, står det inte 72 oskulder i koranen. Kan vara getter eller igelkottar.