TERRORISM. En arab född 1999 skriven i Hisingsbacka och medborgare i Syrien samt en arab född 1996 och skriven i Angered men hemmahörande i Palestina begärdes idag häktade för brandattentatet mot synagogan i Göteborg i helgen.
Båda de muslimska männen har nyligen invandrat till Sverige och behöver tolk på arabiska. Den tredje araben som var anhållen är släppt, men fortfarande misstänkt!!!
Göteborgs Tingsrätt B 15944-17
-Pettersson undrar var resten är? Det var ett tiotal som angrep synagogan.
Mitt förslag är att hoppa över rättegången och utvisa direkt, givetvis av humanitära skäl…

Statsminister Stefan Löfven är rolig, han menar att det svenska samhället måste jobba aktivt för att motverka hat och förtryck. Sedan kallar han oss som försöker för rasister med nazistiska rötter…
Det kan inte stämma, araber?? Leif GW Persson sa ju själv i går i Veckans Brott att det påmide om 30-talet i tyskland!! Alltså nazister!!! Undrar om SD folket i Göteborg nu skall ransakas av Göteborgspolisen?? Har dom gripit Fougelklo eller vad han heter??
Det vet ju alla utanför PK-familjen att allt negativt som sker i världen är SD, Trump och Putins fel !
Sverige CO2/capita 6.36
Afghanistan CO2/capita 0.03
Fråga till mp:
Varför flytta på människor med följden att de ökar den genomsnittliga CO2/capita med 6.36/0.03 = 212 -> 21 200%
En vansinnigt dålig miljöpolitik.
Tror nog att de trumfar Trump många gånger om vad avser usla miljöbeslut.
de har kommit till Sverige för att parasitera på det Svenska välfärdssamhället och folkhemmet
Och vem har skickat ut inbjudningskorten de senaste 35 åren ?
Snälla, lägg ner.. finns det någon svensk som fortfarande tror att man informerar bort hatet?? Enda lösningen att ta in färre ”haters”.
OK nu vet jag vår ”duktige” statsminister är just nu i Paris för att ”rädda” klimatet !!!
Det är väl viktigare än hans HEMLAND SVERIGE eller kan man fortsätta ljuga för SVENSKARNA och tro att de ”köper” denna lögn ???
Som fångvaktare de senaste 35 åren så kan jag försäkra att om dessa två häktade döms så får de det väldigt bra på något av Kriminalvårdens hotell med full dygnet runtservice, precis den mat de önskar, frisk luft vid dagliga promenader, motion och behöver inte arbeta om de inte vill m.m med andra ord en hyffsad tillvaro och dessutom är de snart ute igen när häktningstiden räknats bort och när svensk straffbelöning i form av frigivning efter 2/3 av straffet träder i kraft !
Är de dessutom yngre får de ju ett lindrigare straff.
Har aldrig hört SD som påstår sig ha den bästa kriminalpolitiken kritisera och om att vilja ta bort rabatten efter 2/3 av strafftiden.
Jodå SD vill ha bort alla så kallade rabatter inom kriminalvården, döms man till straff då skall det avtjänas.
Vart tog den 3:dje misstänkte vägen (identifierad via kamera på platsen) ??
Eller har polisen frikänt denne ??
Vad säger statsministern om detta ????????
Nej, massmedia ljuger. Det kan naturligtvis bara vara nazister som angripit synagogan i Göteborg. Annars det ju mot PK-agendan.
Trams sluta slösa pengar på rättegång och skicka ut dom så kan vi fokusera på andra saker som är viktigare
Dom kanske kan utvisas till Israel.
för att blidka dessa jndivider tillämpa sharia lagar så att dessa muslimer
får känna på lite fy fan vilka vidriga kräk ge sig på en synagoga
mej veterligt har detta inte hänt i Sverige och jag härstammar från
50-talet det är politikernas fel som har importerat dessa ARABER
utvisa packet genast .Och en annan sak varför besöker nobelpristagaren
i litteratur Rinkeby skola hörde på radion att det var någon Batik Häxa
som ordnat detta VARFÖR RINKEBY av alla skolor i Sverige helt jävla
SJUKT elit min mening det finns många bra skolor tycker Thomas .B.