GOTT OCH BLANDAT. Veganen Alexandra trodde att hon satte tänderna i en McBean, McDonalds vegetariska hamburgare, men tre tuggor in i burgaren insåg hon att McDonald’s hade gjort en miss. I stället för bönor hade hon fått en köttburgare. – Sånt här får verkligen inte hända, säger Alexandra i en stort uppslagen artikel i Expressen.
-Pettersson håller med. Hade jag beställt en hamburgare och fått in en gjort på kaninmat hade jag blivit vansinnig, krävt att regeringen utfärdat undantagstillstånd och skickat Jas-planen på varenda McDonalds i hela världen…

Vilken läsdag:
400 miljoner Hinduer slaktade i Indien under Muslimskt styre
Vegankvinna fick köttburgare istället för grönsaksburgare
Trumps fru vill inte hålla handen
Manchester utsatt för ohyggligt dåd
Lite skit rensar magen
Skulle väl vara om du tar en tugga på veganen då för där kan vi snacka om mycket skit.
Veganer hatar djur, det är därför dom äter upp deras mat
Herreje, vilken katastrof (ingen olycka).
9/11 dock en olycka:
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article22659204.ab
”Ny kritik mot Romson: Kallade terrordåden i USA för ”olyckor””
Dog hon?
Troligen bara hennes stora ego som skadades en smula i kanten.
Men för dagens ungdom – en världshändelse!
(Dessutom sannolikt sd:s fel…)
Haha, varför äter man vegetariskt kamoflerat till kött?
Om man nu inte gillar köttprodukter, så är väl det mest logiska att hålla sig till föda som liknar det man vill äta.
Kycklingburgare är väl ok?
Idioti! För det första märker den som är van vid vegetarisk mat att det är kött, direkt, inte efter tre tuggor!
För det andra är det idioti att tidningarna skriver om sånt här, det är ju ingen som blivit förgiftad!
Alexandra är enbart media-kåt!
( Innan ni hackar på vegetarianer, det finns de som varit tvungna att av medicinska skäl inte äta kött, det betyder inte att de röstar på MP eller vänstern eller är pk för det.)
Dessa är ofta miljöpartister och ”vänster”-flummare utan arbets-och livserfarenhet. De försvarar halalslakt och muslimer till sista blodsdroppen trots att de säger sig vara ”djurvänner”! Var finns logiken?
Trist grupp av människor som vill förstöra vårt fina land Sverige!
Nu var det en vegan, tänk om det varit en Muslim
som blivit serverat ett saftigt köttstycke? Då hade
den rödvinspimplande Anders Lindberg på AB gått
i taket och kallat det islamofobi, och krävt att Do
betalat ut ett saftigt skadestånd.
Detta måste kablas ut över världen.
Varför befinner hon sig på Mac Donalds ,där som
serveras kött om hon nu är vegan, det finns ju gott om,
kohagar där hon kan käka sin kaninmat, fan vad dessa
Veganer måste leva ett taskigt liv? Fram för mera Bacon!
Katastrof – krigsrubriker..
”Vegan fick köttburgare”
Vilket j-a i-landsproblem det är..
Är någon skadad?
Har nån dött?
Har världen gått under?
När man läser sånt det är då som man undrar hur det egentligen står till i de övre regionerna hos våra yngre, de som ska fortsätta samhällsbygget
(eller det kanske blir tvärtom?)
Ja kon som levererade köttet har dött, men det borde
inte ens bli en rubrik av en sådan skitsak, hon får väl
åka in och bli magpumpad?
Hade kon levt om hon fått en veggoburger?
Annan stor världsnyhet:
Melania och Donald höll inte händer hela tiden. Äktenskapskris undrar svensk journalist?
Blir man inte sjuk av maten är det för mig som är glutenintolerant mkt svårt att förstå katastrofen. Vid en beställning fick jag fel hamburgerbröd alltså inte glutenfritt. Jag var sjuk i 3 dagar!
Äpplen – päron..
”Glutenintolerans” är ett bevisbart faktum, en sjukdom.
”Veganism” är ingen sjukdom, möjligen att nåt är fel hopskruvat i översta regionerna….
Visar vilken låg nivå Expressen befinner sig på.
För att få,reda på sådana här struntsaker och annat trams betalar en del hela 8000kr om året! För det är vad den kostar.
Skippa Expressen i tio år och du sparar närmare 90000kr. Helt skattefritt och utan arbetsinsats!
borde besöka Kina fängelse där den så kallade svensken Karimi fick äta kål soppa i 7 år till svenska kommunist UD hämtade hem bedrägeri dömda iraniern.
Vilket scoop. Svårt att finna en värre tragedi….
Härligt med kött, hon borde vara glad. Soja produkter innehåller kemikalier som liknar östrogen för kroppen, ock Soja baserad mat användes användes under antiken som mat till slavar, för att göra dem mindre benägna att rymma. Sänker även intelligensen, precis som med Fluor.
There may be a hidden dark side to soy, one that has the power to undermine everything it means to be male
http://www.menshealth.com/nutrition/soys-negative-effects
”Tests further revealed that estrogen levels in his bloodstream were eight times higher than the normal limits for men, higher even than the levels typically seen in healthy women. Price’s estrogen was so high, in fact, that the doctors were at a loss to explain it. One physician became so frustrated he eventually accused Price of secretly taking estrogen.”