Samhällsinformation:
Överfallssprej har en strykande åtgång, pappor
köper till sina döttrar, och kvinnor köper för eget bruk.
Sorterar under viktigt vetande.
TACK SÅ JÄVLIGT MYCKET SVENSKA POLITIKER MED MAKT!
Samhällsinformation:
Överfallssprej har en strykande åtgång, pappor
köper till sina döttrar, och kvinnor köper för eget bruk.
Sorterar under viktigt vetande.
TACK SÅ JÄVLIGT MYCKET SVENSKA POLITIKER MED MAKT!
Samurajsvärd funkar minst lika bra!
Muslimer är livrädda för hundar. Själv har jag ordnat pepparspray till en del kvinnor. Räknas tyvärr fortfarande som vapen, men bättre böter en bliv mördad eller våldtagen.
Geert Wilder i Nederländerna delade ut en massa spray till kvinnor.
I dagens Sverige är det olagligt att försvara sig.
Det är tyvärr även så att våldsverkarna kan förse sig med samma preparat, vilken mardröm.
Självklarhet att i dagens Sverige utrusta släktens kvinnor med överfallsspray och skyddslarm! Hade vapen lagarna varit annorlunda i Sverige så hade släktens kvinnor utrustats med grovkalibriga handeldvapen i handväskorna!
Självklart har släktens kvinnor fått information om att spraya först, (tömma hela sparyflaskan), slå larm och därefter lämna platsen omedelbart!
Bor på en mindre ort men känner mig otrygg när jag rastar hunden nattetid, trots att hunden är av typen vakt, vakthund! Alltså en sådan hund som antagligen biter, biter och biter fram tillsdess illgärningsindividen ger upp andan!
Det räknar vi med att vår hund gör också om hon känner att vi är hotade.
Ett hundliv.
http://www.bonton.se/?d=2015-06-07
samhällsinfo.. då är det läge att varna för typ AFTONBLADET läs inte NI BLIR dumma o FÖRSTÅRINTE , sverige är styrt av makten o JOURNALISTER skriver ( det som de får skriva ) ddr RÅDER INOM GAMMEL MEDIA expressen har gjort AVBÖN å NÄRMAR SIG SVENSKAR utan pk TACK PRESSEN
Det finns 20 pack med överfallslarm att köpa på nätet till bra pris. Vi i Sverige kommer att bli storförbrukare av sådana i framtiden. Ett kyskhetsbälte i titan vore något? Nya tider nya uppfinningar!
Sverige står inför stora problem. I detta läge väljer de befintliga partierna att lägga tid på SD-bojkott i stället för samarbete och handlingskraft för att utveckla Sverige.
Det är sorgligt, skriver Josefin Utas och Ilan Sadé i partiet Borglig Framtid.
De fortsätter med….. …..
”Att hålla med en människa eller ett politiskt parti i en sakfråga och samarbeta, betyder inte att man håller med dem i alla andra frågor. Denna enkla slutsats kan vilken vanlig människa som helst förstå. Men inte våra rikspolitiker.”
Läs hela debattinlägget, ”Bojkotten av SD får inte gå före allt annat”,
i Expressen , av alla tidningar.
http://www.expressen.se/debatt/bojkotten-av-sd-far-inte-ga-fore-allt-annat/