Wikileaks fortsätter att hacka Demokraterna.

Wikileaks har släppt 29 ljudsamtal från demokraternas (DNC) konvent. Dessa samtal handlar om sponsorer som vill ha tjänster och favörer. De handlare om missnöjda sponsorer och några är relaterade till de 20.000 e-mails som Wikileaks släppt tidigare.

 

inspelningar

6 thoughts on “Wikileaks fortsätter att hacka Demokraterna.

  1. Många är förbannade för att Trump har egna pengar men han har nog jobbat ihop mycket av dem. Därför kan han stå för vad han säger.

    Men titta på varifrån Hilarys pengar kommer. Hon har låst upp sig innan hon hamnar i stolen så ingen amerikan vet vad de får.

  2. När republikanernas konvent gick av stapeln så var det flaggor överallt, den amerikanska stars and stripes.
    När demokraterna senare hade sitt och Hilary Clinton utsågs fanns den palestinska flaggan och mängde av andra små flaggor med pilar på, inte den amerikanska?

Kommentera