Alla vet vi att vita svenskar kan man behandla omilt och överösa med hot och hat, utan att det kallas rasism. ”Svennehora” och att som vit svensk utsättas för trakasserier i förorten är bara uttryck från en utsatt minoritet i förorten.
Hur är då hat och hot från invandrare till invandrare? Är denna rasism lika osynlig som den rasism som utförs mot vita svenskar? Ja, till viss del och om hoten och hatet kommer från en feministisk och invandrad vänster läggs locket på…inte minst av vissa intresseorganisationer. Qaisar Mahmood är en av de som drabbats av den accepterade vänsterrasismen.
Mahmood kom till Sverige från Pakistan som sjuåring. Han tillhör de invandrare som vill något och som har lyckats. Bl.a. har han en bakgrund hos riksrevisionsverket, regeringskansliet och integrationsverket. Kanske han har lyckats integrera sig för bra i Sverige? Det är i alla fall något som de invandrade vänsterfeministerna bakom sajten Rummet anser.
I en nyutgiven bok som bygger på sajten Rummet använder de feministiska antirasisterna Qaisar Mahmood som exempel. I ett av kapitlen kan man göra ett test, där just Mahmood används som företrädare för de invandrare som försvenskats allt för mycket. Om du i testet når upp till 5-6 poäng har du nått den här nivån enligt de vänsterradikala feministerna.
”Grattis: du är som Qaisar Mahmood! Det kommer att ta dig långt här i Norden. Du älskar Sverige och svenskarna så hårt att du borde köpa ett par knäskydd så du inte får ont i knäna när du suger av dessa härliga Vasaättlingar!”
Mahmood skriver i en artikel på SvD att han önskar en konstruktiv diskussion istället för personangrepp och ställer samtidigt frågan varför man inte tar avstånd från den rasism som tillskrivs den antirasistiska rörelsen?
Källa: SvD
Sakine Madon på Expressen följer upp det här.
I en artikel skriver hon det självklara; att rasism är rasism även om avsändarna kallar sig underordnade, vänster och antirasister. Madon tar också upp en sak som säkert förvånar många. När Sverigevänliga personer använder hudfärg och etnicitet som vapen i debatten, kallas de rasister. När antirasister angriper invandrare med olika epitet, ursäktas de däremot och möts med applåder och ryggdunkningar.
Känns det igen?
Källa: Expressen
De fyra invandrade antirasisterna och vänsterfeministerna från Rummet (som jag inte tänker göra reklam för).

Tyska Führerin Merkel befinner sig f.n. i Turkiet och säljer Europa till islamisten Erdogan.Måntro hon känner sig stolt,att fungera som förrädare, där hon sitter i guldsmyckad sal från Ataturks tid,tillsammans med den diktator som strävar efter att bli M-österns Kalif !Länk till Süddeutsche Zeitung:
http://www.sueddeutsche.de/politik/fluechtlingskrise-merkel-macht-erdoan-zugestaendnisse-1.2697249
Kvällens glada nyhet kommer från Schweiz,där man idag har gått till val.Schweiz Volksparti som är likartade med vårt SD,har vunnit en jordskredsseger. 🙂 För er som läser tyska finns här en länk:
http://bazonline.ch/schweiz/standard/mit-uns-durch-den-wahlsonntag/story/11070950
I Österrike som liksom i Absurdistan styres av en rödgrön sörja,blev naturligtvis valresultatet en stor besvikelse bland socialisterna.
I Krone som är deras största boulevardblad,skiner sorgen genom när det tvingas rapportera om Schweiz klara nej till EU,flyktingar och andra dumheter:
http://www.krone.at/Welt/Rechtsruck_bei_der_Schweizer_Parlamentswahl-SVP_triumphiert-Story-477521
När far super så är det rätt. När blattar uttrycker sig rasistiskt är det också rätt!
Att han jobbat i tre verken säger inte mycket om hans IQ. Där behövs ingen sådan.
Jag har faktiskt funderat på att lära mig arabiska bara för att förstå allt skit som invandrarn pratar om svensklarna och Sverige. En sak är 100% säketr det snackas mycket skit om oss bland aporna.
Jag kan många olika språk. Jag kan säga att jag har aldrig hört något snällt komma ur deras munnar. De inte bara snackar skit om sina egna de snackar skit om alla andra också. En grupp iranier, i princip förnedrade en svensk tjej på deras skitspråk på ett gym. Hon förstod inte vad som sas men jag gjorde det. Vanliga civiliserade människor förolämpar inte andra medmänniskor som inte gjort en något illa och seciellt inte att man hade våldtagit någon men muslimer bryr sig inte. De bryr sig bara om bidragen och om att få allt de kan komma över utan någon motprestation. De passar inte in i en civlisation. Hade de varit tvungna att mörda någon för pengar hade de gjort det utan att tveka men det har ju redan börjat.
Med behag noterar jag att Pettersson använt unvis.it i länken ovan.
”Källa: Expressen.”
What is unvis.it? Unvis.it is a tool to escape . . . . .
http://unvis.it/
Varför vrider tokviruset fullkomligt om hjärnan på vissa?
Aldrig hört talas om Rummet, tack och lov. Hoppas de håller sig inne. Deras påhopp på Mahmood talar inte för någon högre IQ.
[…] Source: Petterssons En accepterad rasism? […]
Bakom galler – så passande för farliga djur…
Japp!
Men i mitt fall var det lite annorlunda.
Att vara SDare ( öppen sådan) och invandrare i första generationen betyder att utstå en massa hat och otrevliga epiteter från VÄNSTERSVENSKAR!
Ingen invandrare kastade skit på mig pga mina politiska åsikter…
Många däremot håller med mig men tyvärr är politiskt passiva själva..
Du får skit för att ju fler som vaknar upp ur dvalan desto fler kommer att begära förändring. Förändring innebär att fler kommer att rösta på något annat än en samling partier som gör allt för att låta kriminella och mördare välla in över gränserna. Vänstern vill ha in dessa mördare och kriminella för att de tror att muslimerna kommer att rösta på dem och för att de kommer att ta skitjobben och dra ner lönerna men de tror också att om att fler muslimer och annat pack väller in desto högre sannolikhet att det inte blir ett systemskifte..ju fler vänsterpatrask och socialfall desto bättre chans föe de som alltid vill dela andras att kunna parkera sig på bidrag fram till pensioneringen. Därför är du ett hot och det är därför de angriper dig för att du är hot mot deras livsstil…att kunna leva ett bättre liv än de som har riktiga jobb och sliter är deras mål. Men det är alltid någon annan som ska offra sitt och sig för dem.