BROTTSLIGHET. Ett tiotal av hemvårdens bilar på Närlunda vandaliserades natten till tisdagen. ”Det känns för jävligt, det värsta är alla vårdtagare som drabbats” säger undersköterskan Marita Hammar.
En bedrövlig syn mötte personalen i område Hemvården centrum 3 när de kom till sin arbetsplats tidigt på tisdagsmorgonen. Parkeringsplatsen nedanför hemvårdens lokaler var täckt av glassplitter. Under natten hade vandaler krossat rutorna på ett tiotal av hemvårdens bilar som stod uppställda på parkeringen.
-Pettersson tycker det är hög tid att berätta vad invandringen kostar. Närlunda är ett så kallat kulturberikat område som 87:an beställt och tycker är bra. Frågan är om dom tycker det är värt priset om de får reda på vad berikningen kostar i mänskligt lidande och ekonomiska termer…
Tack Stefan Löven för den mångkriminella berikningen! Man måste vara under 6 år för att gå på klöverns skitsnack att det är bra att berika Sverige med mer import av mångkriminallitet!!
Att vi har sådana skithögar som skiter i Sverige och de blödande svenska folket är för jävligt!
Detta skall Rövhålet betala ur sin egen plånbok, det är ju ändå hans barn som har gjort det.
Jag har hört att Stefan ”Svetsblänk” har kontroll på landet……..
Så detta är nog något som inte har hänt.
https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/s640x640/sh0.08/e35/11821656_589661421173026_1019513035_n.jpg
Ännu en stad i mängden som är förstörd av berikningen….
I samma Bonnierorgan som Pettersson hänvisar till,framkommer även att Socialförvaltingen blev överraskade,av den stora anstormningen
”ensamkommande skäggbarn”….
Tydligen följer man enbart STATS-TV och svensk press på förvaltningen.För alla oss andra som håller oss uppdaterade via nätets ocensurerade sidor,var det långt ifrån en överraskning.
Denna kommer nämligen först under nästkommande veckor,och månader när 10.000-tals nya baaarnnn anländet till Absurdistan. 🙁
Idag öppnade Råå Vallar upp för de nya campinggästerna.
http://www.svt.se/nyheter/regionalt/helsingborg/camping-pa-raa-oppnar-for-asylsokande
Tack för den länken Galten….Överraskande hur väl de trivs i Skåne….”Jag vill stanna här säger Muhammed Ali” !
Flott ska det vara.
Tack Galten, nu vet jag varför jag ger ”onda” ögat när de flinar upp sig vid möten på stan.
Jag ser ut som en korkad blondin och de tror att jag är det också !
Är säkert många campingar som stängt för säsongen. Så nu flyttar asylsökarna in i stugorna. Oerhört glad att jag har med mitt eget boende när jag besöker campingar på sommaren. Inte kul om man skulle bli berikad av löss och annat.