Var anmäler man turister som varit i Sverige mer än 90 dagar?

INVANDRING. Det är en debattör på Flashback som ställer frågan ovan och fortsätter nedan. Vilken samhällsinstans vänder man sig till för att anmäla turister som varit i Sverige mer än 90 dagar?

Jag frågar eftersom jag har tröttnat på en näraliggande bosättning som förstör naturen. Förr i tiden använde jag platsen för åteljakt. Nu är det helt omöjligt. Ca 20-30 meter runt hela bosättningen är det en vall av avföring. Hela platsen och runtomkring är fylld med sopor.

Värt att nämna är att jag äger marken där bosättningen är  placerad.

-Pettersson misstänker att det gäller att ta saken i egna händer, tyvärr, men samhället har kapitulerat för zigenarna och många andra nybyggare.

Ett tips kanske kan vara att göra som pojkarna i Hölö, Södermanland nedan om du har tillgång till eller kan låna en gödselspridare, flytgödsel luktar härligt.

14 thoughts on “Var anmäler man turister som varit i Sverige mer än 90 dagar?

  1. Efter tre månader upphöjs de till ”papperslösa” ( något som på andra språk kallas för ’illegala invandrare’) och får alla rättigheter, fri tandvård, helt gratis sjukvård mm

  2. Det ordnar sig snart.
    Läste just en senaste undersökning där SD var Sveriges STÖRSTA parti!
    => Ser fram mot förändringar!

  3. Flytgödsel löser problemet med camparna snabbt och miljövänligt.

    Ett annat tips är att ge dem adressen till de lokala godhetsknarkarna, de återfinns ofta i de mest segregerade och faschonabla kvarteren.

  4. Ville ha bort en tiggare som satt på samma plats år ut och år in, piss och skit i en vattenflaska + sirap….Skakade om och smetade ut där tiggaren brukade sitta….Efter att jag gjort det några gånger slapp jag se tiggaren på platsen ett tag men kom tillbaka efter några veckor….
    EGEN MARK BÖR MAN SKYDDA PÅ ALLA SÄTT – GÖDSELSPRIDARE ÄR NOG EFFEKTIVT!
    Helt meningslöst att vända sig till våra myndigheter, medborgarna måste gå samman och ta egna initiativ MEN LAGLIGA SÅDANA!

      • Man kan också ”offra” några gamla surströmmingsburkar. Är de tillräckligt jästa behövs inte lång stund i sommarvärmen förrän de exploderar. Surströmmingsspad sitter i läääänge.

    • Ja, och blir villigt rövknullade….Vågar sig bara ut om det är en berusad medelålders Svensson som ska omhändertas, – SÄKRA JOBB GARRANTERAT UTAN PERSONSKADOR PÅ POLISEN….!

      • F.d. Socialdemokrat , ibland löper du amok ikväll verkar vara en sådan kväll.

    • av dan eliasson. Mannen som gör vad som helst för att behaga dem som han har nytta av.

      de som han inte har nytta av sparkar han på.

      Ett svin helt enkelt!

  5. Det är förvånansvärt att ingen tar tag i det här med 3 mån. regeln. Samma zigenare sitter utanför samma affär år efter år. Ingen gör något eller reagerar. SLAPPTASKAR!!

    • De tillhör i Sverige det offentliga rummet och svenskar ser på dem med stolthet, de är numera en installation,.

Kommentera