Sveriges kollaps!

INSÄNDARE. Ja, det har väl knappast undgått någon icke hjärntvättad och självtänkande människa vad som håller på att hända med Sverige! En enorm katastrof står för dörren, en total kollaps, ingen som helst tvekan om det och detta beroende på den enorma massinvandringen, en invasion som saknar motstycke i världen! Och eftersom dom allra flesta som kommer till Sverige är outbildade, primitiva och mycket våldsbenägna negrer och muslimer, D.v.s. fullfjädrade parasiter, terrorister, massmördare och annat slödder, är detta en fullständigt kaotisk och ohållbar situation som bara kan sluta på ett sätt, i total kaos och en undergång för Sverige.

2015-06-06_0635

Hur ska vi kunna skydda oss? Nuvarande politiker och tjänstemän kan vi glömma, eftersom det är dom som har skapat denna fruktansvärda mardröm! Dom gör istället allt för att förgöra både oss och vårt land! Vi har därför bara oss själva att förlita oss på!

En liten utväg för att i alla fall lindra smärtan en smula kan kanske vara att bygga parallellsamhällen lite varstans i Sverige, enbart med vit befolkning och naturligtvis helt utan vänsterflum! Med egna affärer, skolor och ålderdomshem och andra nödvändiga inrättningar! Ett mönstersamhälle utan kriminalitet och ett samhälle där människorna bryr sig om varandra, skyddar och värnar om sina familjer och sina grannar! Ett samhälle där invånarna tar hand om varandra i fred och harmoni, precis som ett normalt samhälle bör/borde fungera och så som Sverige faktiskt var en gång tiden, nästan i alla fall!

Jag är trött på att dagligen och mot min vilja tvingas umgås med stinkande muslimer och negrer, jag är trött på att dagligen höra deras skrikanden och läsa om deras grymma våldtäkter på mina svenska systrar, jag är trött på att varje morgon vara rädd för att min bil bara är en askhög ute på gatan och trött på att dom utnyttjar mitt välfärdssystem till 100% som jag och mina svenska förfäder har byggt! Jag är djävligt trött på att över huvud taget ha dessa parasiterande vämjeliga as i mitt land! Jag vill varken se dom eller försörja dom längre och minst av allt ha dom svansande runt mina fötter dagligen! Dom passar inte här, något som dom bevisat millionstals gånger och därför bör vi separeras från varandra! Jag är trött, trött, trött och dödligt less på allt detta påtvingade multikulturella fanskap, jag är trött på att den svenska nationaldagen skall firas med djungeltrummor och negroida parader och infantilt rabblande! Det här är Sverige och inte Afrika! Mitt hjärta blöder när jag ser hur gamla människor lever på och under svältgränsen medan bara en enda hitrestskäggig parasit kostar samhället 6 millioner per år! Det är ju ingen ände på galenskaperna! Det här går inte längre, vi kommer aldrig någonsin att kunna leva tillsammans, det finns inte en chans på millionen! Därför måste separation till stånd!

Jag har umgåtts med dessa tankar i flera år och ju mer jag ser av Sverige i dag och hur det har urartat, desto mer realistiskt ter sig mina planer och tankegångar! Det här kan vara en tänkbar lösning på ett till synes olösligt problem för att få ett någorlunda drägligt liv i framtiden! Och bara man börjar så tror jag att allt fler kommer att ansluta sig till detta helt vita samhälle! Och utvecklingen kan ske mycket fortare än vi anar!

Och det finns faktiskt redan liknande samhällen i Sverige, men då med en helt annan politiskt inriktning och värdegrund. Samhällen som uteslutande bebos av socialistiskt vänsterpack! Här finns daghem, skola, möteslokaler, sågverk mm och invånarna bygger sina egna hus lite hur som helst utan att nämnvärt bekymra sig om gällande lagar och förordningar! Så iden är ingalunda ny och således inte alls min egen uppfinning!

Men kan dom så kan vi! Jag tror också att ett liknande samhälle kan ha framtiden för sig på flera sätt! För när Sverige kollapsar, vilket garanterat kommer att ske inom en inte allt för avlägsen framtid, då står vi enade och starka även om vi naturligtvis kommer att utsättas för enorma påfrestningar så klarar vi detta på ett mycket bättre sätt p.g.a. enighet och styrka! I vårt miniatyrsamhälle där, Lika barn leka bäst!

Det enda som egentligen behövs är ett antal millioner för inköp av ett stort landområde, en utdöd by eller samhälle och där spinna vidare tillsammans med en grupp pålitliga människor. En egen förening bildas där vi gemensamt tar beslut över viktiga frågor, mindre viktiga frågor kan lösas av föreningens egen styrelse! Pietitesser egentligen, men fantasin skenar iväg!

Vilka alternativ har vi i dag? Leva under sharialagar och låta islams huvudjägare sakta men säkert ta över och jaga oss tills vi stupar? Eller flytta till ett annat land? Eller som sagt skapa ett normalt samhälle i ett onormalt land! Allra bäst vore naturligtvis om vi kunde stänga gränsen i dag och utvisa 2 millioner utländska parasiter i morgon, ett andra alternativ är att dela Sverige i två suveräna stater med landsförrädarna, negrerna, muslimer och vänsterflummet i en stat och normala människor i den andra! Men hur realistiskt är det i nuläget?

Därför är kanske ovanstående tankegångar ändå inte allt för orealistiska och det ena behöver naturligtvis inte utesluta det andra! Det här kan vara en liten början på något större! Och vi kan och ska naturligtvis fortfarande arbeta för att återta och ena hela Sverige! Men för att klara detta måste vi ha en plattform att stå på, en stabil grund tillsammans med likasinnade att utgå ifrån Och som jag sa tidigare, när andra människor ser att det finns goda och hållbara alternativ att tillgå så kommer dom också att ansluta sig, eller/och bilda liknande samhällen med enbart vit befolkning! Det kommer garanterat att bli den välkända ketchup effekten, en tyst ”revolution” som kommer att bli svår att stoppa, för att inte säga omöjlig! Men, den berömde ”någon” måste som vanligt ta det allra första steget!

Janne

11 thoughts on “Sveriges kollaps!

  1. SD måste driva det hårt fram till 2018 att massinvandringspolitiken är en katastrof för Sveriges framtidsutsikter! + Varna för islam!
    Går det inte in i huvudet på 87:an så de hamnar över 20% är det illa för Sverige!
    Vi har dåliga, svaga ledare, utan tvekan var alliansen en KATASTROF för statskassan, exempelvis Nueon affärer som kostade Vattenfall 100miljarder kronor + mycket annat skit som de ställde till med….
    Romson & Löven fortsätter massinvandringsvansinnet och traditionell BIDRAGSPOLITIK av Socialdemokratisk modell….
    Massinvandringsverket är det enda staten fortfarande ÄGER PÅ GRUND AV ALLIANSEN….-kostar 300miljarder per år!
    Det är INTE en fråga OM utan NÄR Sveriges ekonomi är inne i en recession och därefter följer en depression….

    • Hej!
      Ursäkta att jag korrigerar Dig lite Brandon!
      För 12-13 år sedan så gjorde ekonomen Lars Jansson en ingående och mycket omfattande kalkyl om vad massinvandringen kostade och landade redan då på 267 MILJARDER!
      I dag finns inga direkta siffror att tillgå,(som vanligt locket på när det gäller kostnad för massinvandringen) men med utgångsläge med kostnaden för 12 år sedan så skulle jag gissa att det i dag kostar minst 400 miljarder, förmodligen ännu mer!
      Sverige hela budget är på c:a 900 miljarder, nämner det bara för att alla ska förstå vilken enorm penningförstörelse som pågår mitt fram för våra ögon!
      Janne

  2. Ja oavsett etnicitet ursprung färg tycke smak så faller Sverige.
    Att sedan merparten är överrepresenterade vad gäller brott är illa. Kostnadsmässigt skulle det bli densamma, om ponera den stora invandringen skulle vara Svenskar i samma omfattning med samma villkor.
    Dock skulle det resultera i mindre brott, och med stor sannolikhet/eller garanterat mindre kvinnoförtryck.

  3. Kanske vi borde lära av Harold Covington och hans idé om Northwest State.
    Kanske Norrland kunde bli en Europeisk motsvarighet till The Northwest State. Kanske kunde en del av Nordnorge ingå i denna stat om nu Norge fortsätter på samma dåraktiga väg i denna fråga som Sverige.

  4. Själv är jag numera alltid beväpnad då jag är ute efter kl.22. Jag tvekar inte ett ögonblick att använda detta vapen mot negrer eller araber som trakasserar mig eller uppträder hotfullt

    Jag uppmanar ALLA att beväpna sig!

    Den dagen något händer håller jag REINFELDT ansvarig för eventuellt våld. Han har skapat detta vidriga och otrygga samhälle.

    Må DJÄVULEN ta REINFELDT!!!

  5. När jag läste Jannes artikel tänkte jag på revolution. Problemet är att idag har man stoppat in dessa utomeuropeiska berikare i varje liten by i vårt avlånga land.

    För att få fram ett tillräckligt stort område skulle vi bli tvungna att sanera bort många – inte bara missnöjda invandrare utan också en hel del godhetsapostlar och så de som lever av vår största industri, invandringen.

    Tänker på Löfven som nu vill bygga höghastighetstågförbindelser till och från Malmö, Stockholm och Göteborg. I Norrland har vi mycket gamla stambanor som får vänta. De glömmer hur mycket av naturresurserna som ska fram på dessa utslitna gammalmodiga järnvägar.

    Sverige ovanför Uppsala räknas inte idag, det är en tärande del. Men den duger som asylförläggning?

    Vi kan också kapa elledningen norr om Dalälven och stänga igen den del Stureplanspolitikerna inte vill ha. Med tiden kan vi nog bli av med de personer som inte vill vara svenskar. Exporten av våra råvaror kan vi sköta genom Norge och Finland.

  6. Hej janne joo jag delar din oro för vår framtid eller igentligen inte min egen men ja har 2 döttrar 2.5 och 1 år. Hur ska de bli för dom ?

    Mitt beslut har blivit att säga upp min anställning som hydraltekniker/montör och söka jobb i finnland. Jag tror tyvärr fler av min sort går i samma tankar. Så kan dom ge mitt jobb till valfri kebabbtekniker Se hur dom löser de…

    Tyvärr finland idag är ett bättre land än de vi idag lever i. Sorry så är det

  7. Ja och tillsammans med parasiterna ska också sällas
    dom jävla as som satt igång och byggt ut och förstört
    landet, dom har fan ingen som helst rätt att få leva
    kvar här, så dom bör utvisas med parasiterna!

  8. ”Nuvarande politiker och tjänstemän kan vi glömma, eftersom det är dom som har skapat denna fruktansvärda mardröm!”

    Som vanligt skylls det på dessa! Dom har inte skapat någonting, inse det!
    Allt ont i Sverigeistan är skapat av deras väljare och idioterna som betalar för Aftonbladet och liknande! Det kanske kommer som en överraskning för många, men man får faktiskt det man röstar för!

  9. De rikaste I Sverige lever redan I ett pararellsamhalle med sin fattiga Svenska Broder. Det som ar trakigt att se ar att de rika och den ovre medelklassen som inte ar tvingade till att oppna sina hjartan till moskevral 5 pa morgonen skiter I sin broder. Varfor??? Ett svar ar att de rikaste och priviligierade skyddar sina formaner och barn med att att det vore rasistiskt och nationalistiskt att kalla sin landsman en Svensk broder. Vansterpacket ar de storsta svikarna I Sverige mot de som har det allra svarast bland SVENSKARNA. Den Svenska medelklassen sviker fortfarande men vanta till deras farmor blir berikad pa hemmet av en pensionsraddare. Da,men bara kanske,vander man sig tillbaka till sina broder som skapade det som kallas valfard.

  10. Vi måste skilja på människor som kommer till Sverige och våra politiker. Vi kan inte hata människor som kommer till Sverige inbjudna av våra politiker. Vi kan inte hata människor för att de utnyttjar våra system som våra politiker öser över dem. Vi kan inte hata människor som bygger samhälle utanför våra lagar då våra politiker tillåter detta. Vi måste ställa krav på politiker att stoppa detta. Valet är vårt annars kommer din historia att bli sann. Vi behöver inte älska men vi kan inte hata människor som kommer hit och har de kommit till Sverige på grund av våra politiker så måste vi skapa ett samhälle där vi kan leva tillsammans. Ju mer tid det går och desto fler som kommer ju svårare blir det om inte omöjligt.

Kommentera