Engelsmän protesterar

Denna video från London visar Engelsmän som protesterar mot något ( tror jag). Då jag har svårt att förstå den Engelska dialekt dom brölar på hoppas jag att någon av våra läsare kan förklara. Klädstilen verkar också att ha förändrats sedan senaste gången jag var i London.

14 thoughts on “Engelsmän protesterar

  1. OT :
    Det verkar som att de konservativa i UK har landat en seger över labour, men vi får se !

  2. Nej , det är skillnad det, enbart Svenska motståndsmän talar rent och har rätt att demonstrera. Att andra kan ha en mening värd att lyssna till verkar inte föresväva författaren till ovanstående inlägg.

  3. Testa med stavningskontroll av-och-till…
    Protesterar stavar med ett ”t”.
    Sorry för the itty-picky…

  4. Hur understår de sig, hur vågar de där svarta sopsäckarna? Ut med skiten !

  5. Ja vad skall man säga om dessa människor över allt där dom finns är det bara problem. När skall 7klövern inse detta…..

  6. Har ingen susning. Kanske islamskinfo kan tolka vad som sägs och vad det hela handla om. Varför heter islamskinfo annars….

  7. Varför måste de vråla och skrika jämt? Och ute på gatorna. Detta är en sanitär olägenhet. De har väl byggt så många moskéer i England så de kan hållas där och skrika varandra i öronen om de behöver.

    Detta är inte religionsfrihet i ett västligt land med kristna värderingar.

    • Ja varför skall dom alltid skrika? Ibland undrar man vem det är som pratar när det inte finns en människa i närheten, då ser man en sån där som kommer hundra meter längre bort som pratar i telefon.
      Varför kasta ut en massa pengar på en telefon, dom kan ju skrika till varandra.

  8. Inte svårt att förstå, det är muslimer som vill ha mer i bidrag samt hugga huvuden av Engelska befolkningen. Precis som i Sverige, men ingen har vaknat.

Kommentera