Löfven är förbrukad som näringspolitiker

-Pettersson tycker att PM Nilsson har fel. Löfven är förbrukad som politiker…

9 thoughts on “Löfven är förbrukad som näringspolitiker

    • Där har du tyvärr fel Albin. Han försöker möjligen vara kapitalet till lags. Men det har han redan också misslyckats med.

  1. Han är även förbrukad som statsminister, den svagaste
    vi haft dom senaste hundra åren!

  2. Röven är rik han har just erkänt Palestina och skänkt 1,5miljarder kr av våra surt förvärvade pengar till terroristen och mördaren Abbas! Hycklare är de Sosse eliten!
    Tack 87:an!

    • Menar INTE HELLER kan svetsa. Annars hörs det ju hel fel för svetsning är ett redigt handverk !

  3. Ja, man kan ju undra inom vilket område han har lyckats? Jobben? Han har ju garderat sig där – först 2020 får vi veta. Bostäder? Här har han tillsatt en tung man – Kaplan! Jag har inte hört något annat än att den mannen inte riktigt vet var han hamnat. Och så svamlar han så fruktansvärt.

    Massinvandringen? Här öser han på mer än någonsin med sin godhet, här ska inte sparas. Men var ska han ta pengarna ifrån?

    Javisst, pensionärerna kan vi dra in på. Skolan? Lille Fridolin har redan brutit sitt 100-dagarslöfte.

    Osv, osv…..

  4. Som ett marschall-skal på trottoaren på nyårsdagens morgon. Fylld av utbrända raketer och spyor.

Kommentera