INVANDRING. Migrationsverket lanserade idag sin egen Youtube-kanal, fylld med videos om hur underbart Sverige är för att locka hit så många som möjligt.
Betyg och möjlighet att kommenterar är givetvis avstängda på samtliga filmer. Men vill ni träna språk så finns goda möjligheter. Där finns även mängder med filmer om hur asylprocessen går till.
Sätt på helskärm och njut av det goda livet i det vackra landet Sverige…
Råkade se det här:
http://arbetet.se/2014/02/07/en-forlorad-generation/
Inte rätt tidning kanske. Men artikeln är bra, och visar på MASSINVANDRINGENS konsekvenser. Om inte annat, kan du väl lägga upp nåt och skriva nåt om det Pettersson. Artikeln är informativ och intressant.
Råkade se det här:
http://arbetet.se/2014/02/07/en-forlorad-generation/
MASSINVANDRINGENS KONSEKVENSER.
Kommentarer är överflödiga. 🙁
11 man handlaggningstid ska de ha for att behandla min dotters ansokan om uppehallstillstand,man tycker att jag som Svensk medborgare skulle ha nagon slags fortur men dar kan man kyssa sig i rova.For ett ar sedan fick en kompis sin ansokan beviljad pa 1 -2 manader.
Jag orka inte mera man vill resa till Stockholm och lyncha de ansvariga idioterna
Här gör de reklam för vad de kan räkna med om de ”flyr” till Sverige. Moderna lägenheter, datorer, TV, I-phones till alla i familjen, all mat och kläder man vill ha, ja allt gratis.
Visa den här filmen för våra fattigpensionärer före valet!
Svinen vet att fattigpensionärerna aldrig kommer att bli medvetna om förnedringen av oss svenskar. Men nog fan ska jag visa mina gamla grannkärringar eländet iallafall…
I jämförelse kan Goebbels och andra agitatorer,slänga sig i väggen !
Det är sådana alster som bl.a. vi fattigpensionärer får betala med höjda självkostnads- och läkararvoden,,,Säger som Staffan A ,men byter ut sista ordet mot F A N !!
Glöm inte att Migrationsverkets chefer är beroende av att Sveriges gränser öppnas på vid gavel. De tjänar bra på detta.
Fy tusan !
Varning!! Man mår illa när man tittar.