LONDON. Muslimska demonstranter kräver att restauranger och butiker ska sluta sälja alkohol och hotar ägare till barer och spritbutiker med 40 piskrapp.
Demonstrationen ägde rum på Brick Lane i östra London. Arrangörerna sade protester hölls igår för att sammanfalla med att ett stort antal kontorsanställda förväntas att fira jul i området.
Gruppen leddes av Al-Muhajiroun ledare Anjem Choudary, som varnade restauranger och butiker i området Brick Lane att de riskerar 40 piskrapp om de fortsätter att sälja alkoholprodukten, vilket är förbjudet enligt sharialagarna.
Cirka 60 män och kvinnor i burkas överlämnade varningsbrev till muslimskt ägda företag i området.

Fy Fan!!!!! Vad är det som händer i Europa??? Varför tar man in tokiga muslimer??? De är hjärntvättade av den där Koranen!!!!!! Godnatt Sverige!!!! Skrämmande!!!!!!!!
Tack alla politiker. Detta kommer snart gälla även i det fega Sverige.
Äntligen något bra från muslimer, hota systembolaget med 40 piskrapp, så jag får köpa min bira på Coop och statoil ;D
[…] Muslimer i London hotar alkoholförsäljare med 40 piskrapp […]
[…] Muslimer i London hotar alkoholförsäljare med 40 piskrapp […]
[…] Muslimer i London hotar alkoholförsäljare med 40 piskrapp […]
Källa på den nyheten, tack!
Det kommer inte att hända något med ”urbefolkningen” var inte så jävla hariga!
Glad över att kunna vara behjälplig.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2523658/Muslim-campaigners-protest-sale-alcohol-popular-East-London-area.html
Som (nästan) alltid finns källan längst ned i form av en länk. Följ den.
Finns det ingen svensk politiker (förutom SD) som ser vad som händer i England m fl länder. När muslimska organisationer i Sverige ”bara” kräver att få utöva sin tro, bygga ”kulturcenter” (=moskéer) så övergår det tämligen snart till att tvinga urbefolkningen att lyda dem som utnyttjar deras naivitet och plånbok. Tyvärr så tror jag inte att det går att behandla extrema islamister med godhet. De uppfattar det som svaghet och underkastelse.
Snart här också.