Våldsbejakande fotbollsspelare

Denna gång från Nederländerna där igår 51 årige invandrade våldsbejakaren pappa El-Hasan D dömdes till 6 års fängelse, hans lika våldsbejakande son Yassine 16 år fick 1 års ungdomsfängelse och 3 andra yngre ”våldsbejakare” dömdes till 2 års ungdomsfängelse vardera. Detta för att de vid en ungdomsmatch sparkat ihjäl en linjedomare.

LÄNK          HÄR finns lite mer info och namnen på spelarna i laget.

Fotbolls offerRichard Nieuwenhuizen 41 år far till 3 barn

Fotbollsänka

Richard Nieuwenhuizens änka och en son på väg in till domstolen

FjärranÖsternRedaktionen säger: Våldskulturberikning!

5 thoughts on “Våldsbejakande fotbollsspelare

  1. Ynkliga straff muslimerna fick, de skrattar gott i de kulturer de kommer ifrån. Islam har inte i Europa att göra, det är en grym VÅLDSIDEOLOGI med ett enda mål : de vill utrota alla som inte erkänner pedofilen, våldtäktsmannen och massmördaren Muhammed som Allahs budbärare….Koranen är en mördar-ideologi och INTE en religion. De här kommer att ge Europa större och större problem, har de fått in ett finger vill de ha in hela handen…! MUSLIMER är ätare och bidrar inte med någonting, kommer aldrig att göra det, saknar alla förutsättningar för att kunna det….DE SKA UT UR EUROPA!

  2. Dessa urtidsdjur totalt utan impulskontroll platsar inte i ett modernt samhälle. Till råga på allt känner de sig överlägsna och när det inte med kompetens lyckas vinna eller få rätt blir det kortslutning i den lilla reptilhjärnan.

Kommentera