Av Pettersson
Lyssna på den kulturberikande taxichaufför. Killarna är som lejon, lejon äter kött när de ser och killarna är likadana…
Av Pettersson
Lyssna på den kulturberikande taxichaufför. Killarna är som lejon, lejon äter kött när de ser och killarna är likadana…
Lisa
Du förstod tydligen inte vad jag skrev så jag förtydligar.
Journalistens svar var dumt och fegt, inte att han inte sa vad jag skulle ha sagt.
Lasse S,är man feg för att man inte kallar folk som ringer in till ett radioprogram för jävla svin?
Han hade nog inte fått behålla det jobbet om han uttryckt sig på det viset.
För övrigt vore det önskvärt om det publicerades en del fakta om våldtäkter så man vet vad det är som gäller.
Antalet anmälningar, domar, etnicitet, överfallsvåldtäkter eller av någon som kvinnan känner o.s.v.
Jo men det är ju ett gammalt trix i mena-land.
Halsduk på huvudet och en man som sälskap så tafsar ingen
Äntligen någon som erkänner det vi har förstått sedan länge, att det är tjejernas fel för att de bär utmanande klädsel, då tror trogdolyten till taxichaufför att det bara är för muslimerna att ta för sig. Att anpassa sig efter de lagar som gäller i de länder de våldgästar faller sig inte naturligt, utan det är vi som ska anpassa oss efter islam, denna medeltidsföreteelse, med idiotin som rättesnöre. Nu när vi vet att dom anser sig ha rätt att våldta för att vi inte bär deras museala klädedräkter. Bra säger jag och anser att alla som hotar att våldta eller våldtar ska utan pardon skickas åter till den muslimska världen. De som blir kvar kan vi fritt attackera om de går i de fula kläderna Nigab, Burka, Klänning för män och löjliga huvudbonader. Detta ska vi kunna göra utan risk för åtal, och det blir de som bär dessa hemska kläder, som buras in på obestämnd tid, för att vid första tillfälle återbördas till den del av Världen, där detta är högsta mode.
Varför kan ingen ta reda på eller här skriva och tala om hur många anmälda våldtäkter som skett senaste tre åren och vilka förövarna är – alltså om den åtalade är invandrare eller ha invandrar bakgrund.
I Sverige har vi fått hemska problem som vi inte har haft förut -omskärelse -hedersrelaterade mord -en etnisk svensk kan i dag inte vistas i vilken förort som helst utan risk för att överfallas -man kallas för rasist om man tar upp de olagliga saker som en invandrare gör.
Mona Sahlin bl a påstår att vi är lika, men det är vi INTE, invandrarna och då allra helst muslimerna har faktiskt en helt annan livsuppfattning om hur världen ska se ut och livet levas.
Tänk att gapiga skrikiga fräcka invandrare som fått vår hjälp när det kommit hit belönar oss med att råna, våldta, misshandla och mörda.
Vakna upp och ta av er skygglapparna innan det är alldeles för sent.
Monas Sahlin bl a borde ställas inför krigsrätt
som har varit med och medverkat till vårt fina land Sveriges förfall. Att politiker kan få gå ansvarslösa i detta fall är mig en gåta.
Det finns bbara en orsak till att vi får hit så mycket invandrare och det är för att invandrarna får bidrag och det ställs inga krav på dem – tvärtom.
Vad händer med en invandrare som inte lär sig svenska – ingeting, de får fortsatt bidrag och blir försörjda av svesnak skattebetalare.
Usch, vilken feghet och rädsla.
Den fege och dumme journalisten – ”Det där är ju en het potatis”.
Rätt svar – ”Vad i helvete är det du säger, ditt jävla svin!”