…något om att muslimer som vill leva enligt islamska lagar ska lämna vårt land omedelbart!
Jag drömde om att invandrare, INTE svenskar, måste anpassa sig. Att invandrare ska ta seden dit de kommer eller lämna vårt land. Jag är trött på dessa ständiga förolämpningar av enskilda och vår kultur.
Vår kultur har utvecklats under hundratals år, vi och våra förfäder har kämpat för frihet och demokrati mot medeltida krafter och tyranni.
Här talar vi svenska, inte ryska, kinesiska, spanska eller arabiska. Vill du bli en del av vårt samhälle ─ Lär dig vårt språk!
De flesta svenskar är kristna, visserligen inte praktiserande men de lever efter kristna värderingar och om du känner dig kränkt av detta föreslår jag att du söker dig till en annan del av världen.
Detta är vårt land och vår livsstil, det är inte perfekt men det fungerar hyfsat. Vi ger dig möjlighet att leva här, njuta av vår rikedom men du måste acceptera oss och landet som det är och du måste göra rätt för dig. Ska du fortsätta klaga, känna dig kränkt, gnälla och kränka andra så är det nog lika bra att du åker härifrån.
Vi är till och med så justa att vi har ett hemvändarstöd så du ska slippa bekosta resan själv, slippa vara kvar här där du inte trivs och slippa lida av vår kränkande behandling av dig och din barmhärtige gud.
Fan, nu vaknade jag men vilken dröm det var…..att någon skulle tordas skriva och säga detta.
På andra platser finns det i varje fall en och annan som törs!
Jag har också vaknat upp och insett att allt bara var en dröm.
Nu önskar jag vakna upp och inse att de senaste 30 åren bara varit en enda lång mardröm och att Sverige faktiskt ser ut som det gjorde när jag somnade.