POLITIK. Aftonbladet kör idag ännu ett “avslöjande” och låter en före detta Sverigedemokrat kanalisera sin bitterhet över att ha uteslutits förra året.
Anklagelserna, som kommer från SD:s före detta kanslichef Daniel Assai, gäller att partiet 2010 skulle ha skapat ett kvinnoförbund endast på pappret för att få ut 1,4 miljoner kronor i bidrag.
Assai försökte sälja dessa uppgifter till Expressen för tio månader sedan men Expressen slängde skiten i papperskorgen och hoppar inte på AB:s ”avslöjande” i dag heller. Det är med tanke på Expressens SD-hat ett tillräckligt bevis…




Nu kanske SD lär sig att inte kvotera in kreti och pleti
Tidningsanka, som ALLTID, när det gäller gammelmedias krystade inkompetenta försök att svärta ner SD, och den Sverigevänliga rörelsen.
”Avslöjaren”, är väl en taqiyya-muslim förståss, som tidigare bara låtsas vara SD:are. Det ser man bara på namnet, om inte annat.
Denne Assai har tydligen tidigare både varit M och Kd. Tror inte det spelar så stor roll vilket parti de hamnar i. De shoppar väl runt bland partierna för att få högsta position (och pengar) i avvaktan på att ”rätt” parti bildas.
Det var väl stora skitkastardagen mot SD idag i alla nyhetssändningar,
då får SD ett par tusen nya anhängare och Medlemmar.
Sorry Aftonsnaskan, det kommer att bli ytterligare en spik
i er ruttna fasad!
Tyder på en viss desperation om de kör nåt som Expressen ratat för länge sen.
Litet väl mycket SD i olika PK-media idag. Är inte så bra faktiskt. Dålig reklam är också reklam, men att bli skjuten på från flera håll är jobbigt.