av Raymond Ibrahim
Förra månaden, i Frankrike, sa en muslimsk man till en minderårig flicka som han chattat med på Facebook: ”Jag kommer bränna er alla. Jag kommer skära halsen av er. Jag kommer våldta dig och din mamma, för det är min rätt.”

När hon vägrade gifta sig med honom tog han till ännu värre hot mot henne och hennes familj – och skrev vid ett tillfälle: ”Snart kommer vi att skära halsen av er och spela fotboll med era huvuden.”
Tillsammans med kommunikationen följde ett filmklipp som visade en halshuggningsscen. Baserat på namnet som angetts i den franska anmälan verkar Fabio Califano, som senare greps, ha konverterat till islam. Flickans pappa, som beskrivs som ”förkrossad och arg”, svarade på terrorhoten som han och hans familj levt med och sade: ”Islam är inte det som jag hört att det är … Religion är fred, tolerans, respekt … Vi har levt i rädsla i ett år!”

***
Stöd bloggen
Petterssons blogg drivs ideellt och är reklamfri. Vi säljer inga varor eller tjänster. Vill du uppmuntra oss och hjälpa till med de kostnader som finns så är du välkommen med ett bidrag!
- Från Swedbank eller sparbanken konto 8257-8933415168
- Från andra banker konto 8257-933415168
Paypal används av miljoner över hela världen för att överföra pengar utan att någon obehörig kan se dina betalningsuppgifter. Se till höger i datorn och längre ned i mobilen.Du kan även SWISHA till 0760 858 480 IBAN: SWEDSESS SE1580000825780933415168
I Sverige hade det räknats som religiös kulturyttring.
Om det ens gick att bevisa i svensk domstol så skulle det bli böter (som vi betalar) och samhällstjänst, på sin höjd.
Vi måste ju vara humana och då kan vi inte räkna med att muslimer ska förstå att de inte får våldta ickemuslimer trots att det står i den fridlysta blodsboken, eller får de?? Jag blir lite tveksam där.
”Religion är fred, tolerans, respekt…”
JUST DET!!!
Därför är islam ingen religion, UTAN EN SATANSLÄRA AV VÄRSTA ONDASTE SLAG, OCH MÅSTE Å DET SNARASTE FÖRBJUDAS!!!
MEN FÖRST SKA DENNA HELVETESSKIT KROSSAS TILL INTET OCH KORANBRÄNNAS I ELD!!!
Feminizterna verkar inte ha något att invända för islams ideologi….
Islam och civilicerade kulturer är som vatten och olja. Oblandbara. På samma vis som man utrustar hus med tätningar och fuktspärrar borde man inte tillåtit invasiva kulturer och religioner läcka in. Det är betydligt mer jobb att reparera skador än att undvika dem från början. De som ligger bakom massinvandringen saknar samvete, moral och etik trots att de opåkallat hävdar att de har allt detta.
Bara tanken på vad jag skulle vilja göra med dem är åtalbar. Eller borde i vart fall vara det. 😉